Виділення з уретри — поширена неприємність серед жінок

загрузка...

Виділення з уретри в першу чергу свідчать про поразку сечовипускального каналу, тобто про уретриті. Уретрит зустрічається як у жінок, так і у чоловіків, але частіше уретритом страждають жінки. Виділення з уретри являють собою рідину, яка виділяється з зовнішнього отвору сечівника. Вона може бути різного кольору, консистенції і в’язкості. Уретрит можна плутати з циститом (запалення сечового міхура). При виникненні виділень із сечовивідного каналу, які супроводжуються іншими симптомами, слід негайно звернутися до лікаря, який призначить адекватне лікування. Самолікування при уретриті може призвести до хронізації процесу.

Що таке уретрит

Уретрит є ні що інше, як запалення слизової оболонки стінок сечівника. В силу анатомічних особливостей (більш широка і коротка уретра) уретритом частіше хворіють жінки. Окрім поразки самого сечівника при уретриті запалюються і його залози. При цьому в порожнині уретри скупчуються гнійні або кров’янисті виділення, наявність яких можна визначити під час сечовипускання або при натисканні на уретру.

Причини

Уретрит виникає в результаті інфікування сечовипускального каналу різними мікробами. Виділяють специфічний і неспецифічний уретрит. Специфічний уретрит викликається інфекціями, що передаються статевим шляхом (гонорея, трихомоніаз, хламідіоз, герпес, мікоплазмоз). Неспецифічний уретрит виникає внаслідок інфікування уретри стрептококами, стафілококами, кишковими паличками та іншими мікроорганізмами. Симптоматика як специфічного, так і неспецифічного уретриту схожа.

Сприятливі фактори виникнення

Сприяючі фактори досить багато і чим їх більше, тим вище ризик захворіти уретритом. До них відносяться:

 • переохолодження, особливо органів статевої сфери;
 • безладне статеве життя;
 • інфекції, що передаються статевим шляхом;
 • порушення дієти (зловживання кислим, гострим, солоним, смаженим і алкоголем);
 • запалення статевих органів, які ведуть до дисбактеріозу піхви;
 • травми статевих органів (як правило, під час статевого акту);
 • ослаблений імунітет (нестача вітамінів, хронічна перевтома);
 • різні медичні маніпуляції;
 • сечокам’яна хвороба (з сечею виділяються пісок і кристали, які викликають травматизацію стінок сечівника).
 • Клінічна картина

  Зазвичай ознаки уретриту виникають через декілька годин або діб після статевого акту. Основним симптомом уретриту є виділення з сечовипускального каналу, особливо вранці. Залежно від збудника інфекційного процесу виділення можуть бути білими, зеленуватими або кров’янистими і мають неприємний запах. Крім виділень жінку турбують болі і різі в сечівнику, часті позиви на сечовипускання. Можливі болі ниючого характеру внизу живота. Під час огляду відзначається почервоніння вихідного отвору уретри. Такі ознаки, як підвищення температури тіла, загальна слабкість та інше, при уретриті не спостерігаються. При відсутності своєчасного лікування процес переходить у хронічну форму. Симптоми хронічного уретриту схожі з симптомами гострого, але менш виражені. Тривало поточний хронічний уретрит призводить до виникнення стриктури сечівника (його звуження і деформація).

  Лікування

  Лікування уретриту починається з дотримання дієти. У харчуванні слід обмежити гостру, солону, мариновану їжу. Необхідно відмовитися від вживання алкоголю і куріння. Рекомендується вживати велику кількість рідини (журавлинний і брусничний морси, чай з шипшини). Антибіотикотерапія залежить від збудника уретриту. Так, при трихомонадном уретриті призначається метронідазол, при ураженні сечівника гонококами показаний доксициклін, неспецифічний уретрит лікується антибіотиками широкого спектру дії (фторхінолони, цефалоспорини). Також призначаються препарати, що стимулюють імунітет і вітаміни.

  Ганна Созінова

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.