Виділення з піхви як симптом вагінальної інфекції: час бити на сполох

загрузка...

Невелика кількість виділень з піхви абсолютно нормально, а от будь-які зміни кольору, консистенції, запаху або кількості вагінальних виділень можуть свідчити про інфекцію або гормональному дисбалансі. Незвичайний колір або запах виділень може бути симптомом захворювання, тому при появі таких виділень краще проконсультуватися з гінекологом.

Виділення — провісники захворювання

Рясні виділення з неприємним «рибним» запахом — один із симптомів бактеріального вагінозу, одна з найпоширеніших причин симптомів вагініту у молодих жінок. Хоча бактеріальний вагіноз — захворювання, поширене серед жінок, які ведуть активне статеве життя, статевим шляхом ця інфекція не передається. Виділення з неприємним запахом особливо помітні після статевого акту.

Рясні жовтуваті, зеленуваті або сірі виділення можуть бути симптомом трихомониаза, захворювання, що викликається найпростішими паразитами. Трихомоніаз — одне з найпоширеніших захворювань, що передаються статевим шляхом. У числі основних симптомів трихомоніазу — рясні виділення з неприємним запахом, біль при статевому акті, подразнення і свербіж у піхві.

Густі білі, схожі по консистенції на сир виділення — один із симптомів грибкових інфекцій і, зокрема, кандидозу. До числа інших симптомів цієї групи інфекцій можуть входити свербіж, печіння і подразнення піхви, в деяких випадках — біль при сечовипусканні. Як правило, виділення з піхви в цьому випадку не мають запаху.

Водянисті виділення з піхви можуть бути симптомом генітального герпесу. Іноді герпес геніталій у жінок помітити практично неможливо, тому виділення стають єдиним симптомом захворювання. Найчастіше генітальний герпес викликає не тільки поява характерних водянистих виділень, але і відчуття свербежу, печіння, болі при сечовипусканні.

Густі сіруваті виділення з піхви можуть бути симптомом гонореї — особливо при наявності інших симптомів типу запалення, свербіння, болі при сечовипусканні. Дуже часто, однак, у жінок взагалі немає ніяких симптомів цього захворювання.

Виділення з гноєм — один із симптомів запальних захворювань органів малого тазу. У цьому випадку спостерігається ряд інших симптомів, у тому числі біль у нижній частині живота і підвищення температури.

Білі творожистие виділення з піхви — один із симптомів хламідіозу, захворювання, яке може викликати відчуття свербежу, печіння при сечовипусканні, біль при статевих контактах. Симптоми хламідіозу дуже схожі на симптоми грибкових інфекцій.

Не щільні, водянисті виділення, іноді кров’янисті, можуть бути симптомом атрофічного вагініту. Атрофічний вагініт характерний для жінок в період менопаузи і в тих рідкісних випадках, коли яєчники були видалені хірургічним шляхом.

Зміни виділень можуть спостерігатися під час овуляції і вагітності, а також при вживанні оральних контрацептивів та інших гормональних препаратів. При появі будь-яких змін — особливо в тих випадках, коли зміна виділень супроводжується іншими симптомами — необхідно проконсультуватися з гінекологом, якщо зміни спостерігаються протягом декількох днів і не проходять.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.