Виділення з піхви на ранньому терміні вагітності: що вони означають?

Існує кілька типів виділень з піхви на ранньому терміні вагітності, про яких має знати кожна вагітна жінка. Безумовно, в деяких випадках виділення (особливо творожистие виділення жовтуватого кольору з неприємним запахом) дійсно є приводом для занепокоєння, так як свідчать про інфекції або ускладненнях, але найчастіше виділення під час вагітності цілком нормальні й природні.

Кровотеча імплантації

Колір виділень на ранньому терміні вагітності може варіюватися від жовтуватого до коричневого, і жінка може сприймати їх як дострокову менструацію. Але на самому це кровотеча імплантації, яке свідчить про те, що запліднена яйцеклітина (ембріон) кріпиться до стінки матки, що відбувається на шостий-дванадцятий день після зачаття (якраз у дні очікуваного циклу або безпосередньо перед ними). Такі виділення можуть періодично з’являтися знову, коли активність плодового яйця підвищується. При цьому можливі больові відчуття і спазми. Найчастіше кровотеча імплантації проявляється у вигляді виділень кремоподібної консистенції жовтого або рожевого кольору. Однак таку ж забарвлення мають виділення, викликані ерозією шийки матки, яка посилюється з настанням вагітності.

Незважаючи на те, що виділення в період імплантації ембріона практично збігаються у часі з очікуваними місячними, необхідно розрізняти ці явища. На відміну від менструальних рясних виділень, які мають менш виражений характер на початку і в кінці і відрізняються рясністю в середині течії, кровотеча імплантації з’являється все ж раніше передбачуваної менструації, як правило, у вигляді декількох рожевих (а не темно-червоних) крапель або плям і без динаміки. Якщо ж ви зробили тест, і він показав позитивний результат, а виділення нагадують менструацію, — необхідно терміново звернутися до гінеколога. Це може бути причиною неправильного кріплення ембріона, що загрожує ускладненнями.

Відсутність будь-яких виділень в імплантаційний період також вважається абсолютно нормальним. Більш того, це спостерігається в більшості випадків. Але якщо виділення з’являються вже після затримки, слід звернутися до лікаря, щоб виключити загрозу викидня. Та й взагалі, про будь кров’янистих виділеннях на ранньому терміні вагітності, особливо супроводжуються болем і спазмами, слід якомога швидше повідомити лікаря, щоб уникнути ускладнень.

Білі виділення або лейкорея (білі)

Через посилення припливу крові до внутрішніх органів тазу під час вагітності та підвищеного рівня гормонів збільшується кількість білих виділень із піхви. Ці виділення відомі як лейкорея або білі. Це цілком нормальне явище, яке сприяє очищенню і зволоженню піхви. Більш того, подібні виділення вважаються одним з ранніх ознак вагітності, що наступила, і виділення тим рясніше, чим більше пройшло часу з моменту зачаття. Це дає підставу вважати білі нормальними фізіологічними явищами і не приймати будь-яких заходів боротьби з ними, якщо вони не супроводжуються хворобливими відчуттями і не мають неприємного запаху. Білі можуть бути присутніми протягом всього терміну вагітності, причому на останньому місяці їх відтінок може потемніти до коричневого.

Якщо під час вагітності білі викликають роздратування, печіння або свербіж, а також супроводжуватися неприємним запахом, це свідчить про початок захворювання. У цьому випадку слід звернутися до гінеколога. Щоб зменшити дискомфорт, носіть тільки натуральне бавовняну нижню білизну, так як воно не тільки чудово поглинає вологу і випаровує її, але і не подразнює шкіру. Не користуйтеся тампонами — разом з ними в піхву часто потрапляють хвороботворні бактерії і мікроби. Замість тампонів застосовуйте прокладки, особливо в кінці вагітності, коли білі стають рясніше.

Не користуйтеся засобами для інтимної гігієни, зокрема вагінальними аерозолями, — вони порушують кислотний баланс мікрофлори піхви. Після промивання піхви витріть його рушником, щоб прибрати вологу, так як вологе середовище сприяє розвитку грибкової інфекції.

Але носіть тісний одяг (колготки, спортивне трико, штани та джинси) і нижню білизну — воно заважає нормальній вентиляції і циркуляції повітря. Не користуйтеся засобами, дратівливими шкіру. На час вагітності відмовтеся від ароматизованого мила, дезодорантів і ароматизаторів, а також піни для ванн. На жаль, до складу перерахованих коштів можуть входити досить сильні подразники. По можливості зменшіть число сексуальних контактів.

Аномальні виділення

Аномальні виділення з піхви можуть бути викликані різними причинами, але частіше за все вони пов’язані з гінекологічними захворюваннями, в основному інфекційного характеру. Будь аномальні виділення з піхви (жовтого або зеленого кольору пінистої консистенції і неприємним запахом) можуть бути ознакою інфекції статевих органів і вимагає негайного огляду лікаря.

Водянисті виділення

Прозорі або мутні водянисті виділення з піхви можуть бути ознакою підтікання навколоплідних вод (зазвичай у третьому триместрі вагітності). Ця ситуація вимагає термінового медичного втручання. Підтікання навколоплідних вод може свідчити про інфекції, через яку стінки плідного міхура стають тонкими. Порушення цілісності міхура може призвести до потрапляння інфекції в організм плоду.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.