Виділення з грудей — профілактика і регулярний огляд

Жіночі груди — це не тільки предмет особливої гордості, але й нерідко доставляє занепокоєння і змушує непокоїтися. Хто з жінок хоч раз в житті не відчував неприємні відчуття в молочних залозах, а іноді і біль? Однією з проблем жіночих грудей є раптова поява виділень. Виділення з грудей часто є ознакою якогось захворювання, і вимагає негайного звернення до лікаря. Але слід зазначити, що не всі виділення свідчать про патології молочних залоз, і, тим більше, онкологічному захворюванні. І все ж, щоб уникнути будь-яких проблем з грудьми жінка повинна регулярно, раз на рік, проходити профілактичний огляд, а після сорока років УЗД молочних залоз і мамографію.

Зовнішній вигляд

Виділення з грудей являють собою мимовільний потік рідини з соска. Колір виділень може бути: прозорий, мутний, молозівоподобний, білий, сірий, жовтий, зеленуватий, коричневий або кров’янистий. Як правило, нормальними, або фізіологічними виділеннями називають виділення із сосків під час вагітності або грудного вигодовування. Це відбувається внаслідок посиленого вироблення гормону пролактину, який готує майбутню маму до лактації, а у народили жінок стимулює її. Нерідко виникають виділення при стимуляції грудей, наприклад, під час статевого акту. Вони виглядають як безбарвна рідина, що не має запаху. Якщо ж виділення мають незвичайний колір (наприклад, коричневі або кров’янисті) це вимагає негайного звернення до лікаря маммолога.

Найбільш часті причини

Як правило, виділення із сосків є симптомом патологічного процесу в грудях:

 • Ектазій молочних проток
 • Ектазій молочних проток є ні що інше, як розширення просвіту потоку, який в свою чергу може запалитися, і характер виділень різко змінюється, (вони стають більш густими і насиченими за кольором). Найчастіше дана патологія спостерігається у жінок тридцяти восьми-п’ятдесяти двох років. У лікуванні Ектазій молочних потоків застосовують теплі компреси і / або ібупрофен. При розвитку запалення призначаються антибіотики. При відсутності ефекту від консервативної терапії нерідко вдаються до оперативного втручання.

 • Внутрішньопротокова папілома
 • Внутрішньопротокова папілома є доброякісною пухлиною, по суті — це утворення невеликих виростів (папілом) в просвіті молочного протоки. Спостерігається дане захворювання у жінок від тридцяти п’яти до п’ятдесяти років. Причини виникнення внутрипротоковой папіломи досі не встановлені, але вважається, що до виникнення захворювання призводять різні гормональні порушення (ожиріння, патологія щитовидної залози, цукровий діабет та інше). Виділення із сосків мають густу консистенцію і кров’янистий колір. Лікування захворювання тільки хірургічне (видалення ураженої протоки).

 • Галакторея
 • Галакторея — це постійне і не припиняється витікання з сосків рідини, що нагадує молоко. Виділення при даному захворюванні, як правило, білі або прозорі, але можуть бути жовтуватими або коричневими. Основна причина розвитку галактореї є надлишкова секреція пролактину, що відбувається в результаті порушення гормонального балансу (прийом оральних гормональних контрацептивів, захворювання щитовидної залози, пухлини гіпофіза, постійний стрес, недостатність нирок або печінки та інше). Лікування галактореї залежить від причини, її що викликала.

 • Травма молочних залоз
 • Нерідко виділення з соска з’являються в результаті тупої травми грудей (аварія, удар). Виділення можуть бути одночасно з обох сосків або з одного. Колір виділень різний (прозорі, жовті або кров’яні).

 • Гнійний мастит
 • Як правило, гнійним маститом, або абсцесом молочної залози страждають жінки, що годують груддю, при цьому в тканини грудей накопичується гній. Основною причиною розвитку захворювання є тріщини сосків (вхідні ворота для інфекції). При цьому з’являються гнійні виділення з грудей з неприємним запахом, уражена груди збільшуються в розмірах і червоніє, пальпація її болюча. Крім того, відзначається значне підвищення температури тіла. Головним принципом лікування є розкриття гнійника з наступним дренуванням.

  Ганна Созінова

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.