Виділення у вигляді білих пластівців: самолікуванням займатися не варто

загрузка...

Якщо у жінки з’явилися виділення зі статевих органів будь-якого характеру, то не варто намагатися вилікуватися самостійно, потрібно звернутися за медичною допомогою. Самолікування в даному випадку може призвести до того, що гострий процес перейде в хронічний, лікувати який значно важче.

Чому можуть з’явитися виділення у вигляді білих пластівців

Такі виділення (їх називають ще сирнистими) найчастіше є ознакою вагінального кандидозу або молочниці — захворювання, що викликається дріжджоподібними грибками роду Candida. Захворювання це не завжди буває результатом зараження, дуже часто воно викликається власними грибками, які постійно мешкають на слизових оболонках статевих шляхів, при зниженні імунітету.

Але проблема в тому, що творожистие виділення можуть бути більш помітними, що приховують ознаки та іншої якоїсь статевої інфекції, тому перед тим, як почати лікування, потрібно обов’язково пройти лабораторне обстеження. Цілком можливо, що крім грибків роду Candida виявляться і інші збудники інфекції, бактеріального походження (наприклад, гонореї — вона цілком може протікати приховано), внутрішньоклітинні збудники інфекції (хламідіоз, уреаплазмоз, мікоплазмоз) або найпростіші (трихомоніаз).

Як ще проявляється молочниця у жінок

Молочниця найчастіше починається зі печіння та свербежу в області статевих органів. Не помітити такий симптом неможливо, так як він зазвичай дуже турбує жінок. Але кожен організм реагує на ту чи іншу інфекцію по-своєму, тому у деяких жінок свербіння і печіння може і не бути, або ці ознаки будуть не надто вираженими.

В області статевих органів спочатку з’являються почервоніння і набряк слизової оболонки, а потім на почервонілою набряку слизової виникають крупинки творожистого нальоту. Спочатку цей наліт легко знімається, але поступово нальоти розростаються, перетворюються в щільно сидять на слизовій оболонці плівки. Якщо спробувати зняти таку плівку, то можна помітити, що це нелегко і після зняття поверхню слизової оболонки почне кровоточити.

В цей же час можуть з’явитися виділення, спочатку безбарвні, а потім жовтуваті (ознака приєднання бактеріальної інфекції), в яких містяться білі творожистие пластівці. Виділення можуть бути рясними і, навпаки, мізерними.

Якщо такий стан вчасно не пролікувати, то через деякий час прояви його зменшаться, стануть не такими вираженими (стертими). Це ознака того, що процес прийняв затяжний характер. Протягом може характеризуватися частими загостреннями захворювання, коли знову з’являються сильний свербіж, печіння в області статевих органів і рясні творожистие виділення.

Чи може в такому випадку заразитися статевий партнер жінки? Все залежить від його імунітету. При хорошому імунітеті чоловік може не заразитися, але якщо імунітет знижений, то у нього також з’являться ознаки кандидозу.

Як уточнити діагноз захворювання

Допоможуть лабораторні дослідження. У зіскрібків, взятих зі стінок піхви, при кандидозі під мікроскопом можна побачити скупчення великої кількості грибків роду Candida і довгих ниток його псевдоміцелія. Проводиться також посів виділень на поживні середовища для того, щоб виявити збудника інфекції (адже він може бути і не один) і його чутливість до різних протигрибковим і антибактеріальних препаратів.

Як лікується молочниця

Перш за все, потрібно знати, що лікуватися повинні обидва статевих партнера. Навіть якщо чоловік не хворий, він все одно є носієм грибів роду Candida і жінка після проведення лікування може від нього повторно заразитися.

Для того, щоб придушити життєдіяльність збудників інфекції, призначають протигрибкові лікарські препарати, як всередину, на і місцево. Всередину найчастіше призначають флуконазол, який при легких формах кандидозу достатньо прийняти один раз. Але при часто рецидивуючій молочниці цього буває недостатньо і під контролем лікаря і лабораторних досліджень флуконазол призначають раз на місяць, домагаючись стану стійкої ремісії. У деяких випадках флуконазол доводиться приймати до року.

Місцево призначають вагінальні свічки або таблетки з протигрибковими засобами, наприклад, з клотримазол, Пимафуцин і так далі. Свічки зазвичай вводяться в піхву один раз на день на ніч протягом семи-десяти днів. При легких формах молочниці місцевого лікування зазвичай буває достатньо.

Крім того, для зменшення неприємних симптомів молочниці призначаються сидячі ванночки з 2% розчином соди, легким розчином марганцівки, настоями трав (ромашки, звіробою, шавлії, деревію та інших), після чого слизову оболонку змащують 5% бурою в гліцерині або метиленовим синім.

При появі будь-яких виділень жінка повинна негайно звернутися до лікаря.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.