Виділення прозорого кольору — не доказ патології

загрузка...

Виділення з статевих шляхів є природною фізіологічною особливістю кожної жінки. Саме за характером, консистенції, густоти, прозорості або каламутності можна запідозрити патологію жіночих геніталій. Крім того, жіночі виділення змінюються протягом усього менструального циклу, а також під час вагітності. Найбільш часто жінки відзначають появу прозорих виділень, які в деяких випадках можуть бути ознаками якого-небудь гінекологічного захворювання. І все-таки, виділення з піхви не завжди вказують на факт наявності патології.

Нормальні піхвові виділення

Основними джерелами вагінальних виділень є слизова оболонка матки і шийка матки. Крім того, до складу виділень входить рідина, яка пропотіває через слизову піхви, а також вміст сальних і потових залоз шкірних покривів вульви. Нормальні вагінальні білі виглядають як прозорі і рідкі виділення (гелевидні або слиз), не мають різкого неприємного запаху і не викликають суб’єктивних скарг (дискомфорт в області зовнішніх статевих органів, свербіж і печіння). Крім того, нормальні вагінальні виділення — це виділення, які не подразнюють шкірні покриви вульви і слизові оболонки статевих органів (відсутня гіперемія і набряклість). У деяких випадках нормальні вагінальні білі мають молочний колір, але також прозорі. Кількість добових виділень не перевищує два мілілітри.

Статеве дозрівання

У нормі, у віці від одного місяця до дев’яти років піхвові виділення у дівчаток відсутні. Цей час вважається періодом фізіологічного спокою і пов’язано з відсутністю менструацій і дозріванням яйцеклітин. Після дев’ятирічного віку з’являються вагінальні виділення, які носять непостійний характер. Зовні такі виділення нагадують сирий яєчний білок або рисовий відвар. Вагінальні виділення у дівчаток напередодні і в період статевого дозрівання прозорі, не заподіюють неспокою і не мають сторонніх запахів.

Період овуляції

Вагінальні виділення підкоряються дії гормонів, що впливають на менструальний цикл, і змінюють свій зовнішній вигляд і об’єм залежно від його фази. В середині менструального циклу, коли відбулося дозрівання яйцеклітини і викид її в черевну порожнину (овуляція), кількість вагінальних виділень збільшується, вони стають рясніше, розріджуються і схожі на яєчний білок сирого яйця. Подібні зміни свідчать про максимальної концентрації естрогенів і овуляції. Вагінальні виділення під час і відразу після овуляції також прозорі.

Пред-менструальний період

У другій фазі менструального циклу, коли в процес включається гормон жовтого тіла — прогестерон, обсяг вагінальних виділень зростає. Колір піхвових білій може бути різним (жовті, молочні або слизові та прозорі). За кілька днів до початку менструації жінка відзначає поява рясних, прозорих, кремоподібні або киселеподібного виділень. Безумовно, нормальні виділення перед менструацією не мають неприємного запаху і не викликають роздратування зовнішніх статевих органів.

Вагітність

Після того, що сталося запліднення виділення також змінюють свій характер. Під дією прогестерону залози матки починають посилено продукувати слиз, і ендометрій готується до імплантації яйцеклітини. У цей період кількість вагінальних виділень збільшується, а візуально вони виглядають як слизові в’язкі білі прозорого кольору. З тринадцяти тижнем вагітності, в результаті підвищеної продукції естрогенів піхвові виділення стають більш інтенсивними, але залишаються прозорими.

Ерозія шийки матки

Кількість вагінальних виділень при ерозії шийки матки значно перевищує обсяг нормальних виділень. Це пов’язано з патологічним розростанням циліндричного епітелію з великою кількістю залоз на піхвової частини шийки матки (в нормі вона покрита багатошаровим плоским епітелієм). Біли при наявності ерозії шийки матки прозорі і при відсутності інфекції не мають неприємного запаху. Характерною ознакою захворювання шийки матки є наявність кров’янистих контактних виділень (після статевого акту або гінекологічного огляду).

Ганна Созінова

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.