Виділення при вагітності: не варто панікувати?

загрузка...

Жінка в період вагітності випробовує масу тривог. Крім того, в результаті гормональних змін, що відбуваються в організмі, змінюється і психоемоційний стан вагітної. Паніку можуть викликати навіть змінилися піхвові виділення під час вагітності. Але як відрізнити норму від патології? Таке питання дуже часто заводить у безвихідь і змушує негайно звернутися до лікаря. Безумовно, піхвові білі при вагітності змінюються, що обумовлено гормональною перебудовою. Тому важливо мати уявлення про характер виділень у період вагітності, щоб не пропустити інфекцію та своєчасно розпочати лікування.

Нормальні виділення при вагітності

Залози епітелію цервікального каналу у всіх без винятку жінок виробляють слиз. Характер слизових виділень залежить від фази менструального циклу і регулюється яїчниковимі гормонами. Таким чином, в першу фазу менструального циклу під впливом естрогенів слиз представлена у вигляді рідкою, тягучою і прозорої субстанції, що необхідно для проникнення сперматозоїдів. У другу фазу менструального циклу починається посилений синтез прогестерону, під дією якого шеечная слиз набуває в’язкий і мутний (непрозорий) характер, що потрібно для закупорки цервікального каналу (створення перешкоди для інфекцій) у разі запліднення та імплантації яйцеклітини. Та ж картина спостерігається і в перші 12 тижнів вагітності, коли синтез прогестерону (гормону вагітності) триває. Після трьох місяців вагітності, починаючи з тринадцятої тижня, в крові підвищується рівень естрогенів, внаслідок чого піхвові виділення стають більш рідкими і рясними. Головним їх відмінністю є відсутність сверблячки або печіння в області зовнішніх статевих органів.

Виділення під час вагітності при приєднанні інфекції

У разі приєднання інфекції вагінальні білі змінюють свій характер. Розрізняють такі варіанти патологічних білей:

 • Генітальний кандидоз (молочниця)
 • Молочниця — часта супутниця вагітності. Виникає захворювання на різних термінах і вимагає обов’язкового лікування. Проявляється урогенітальний кандидоз рясними сирнистий або білими виділеннями, з дріжджовим запахом. Приєднуються свербіж і печіння вульви, розлади сечовипускання, болі при статевому акті. Лікування молочниці включає в себе кисломолочну дієту, в першому триместрі вагітності призначається Пімафуцин в свічках або бура в гліцерині, у другому і третьому триместрах допускається використання клотримазол, Гіно-Певарил та інших препаратів.

 • Бактеріальний вагіноз
 • Дисбактеріоз піхви супроводжується рясними пінистими виділеннями з неприємним запахом. Часто такий «аромат» нагадує запах риби. Бактеріальний вагіноз може спровокувати передчасні пологи або викидень, тому захворювання необхідно своєчасно вилікувати.

 • Неспецифічні запальні захворювання
 • Неспецифічні вагініти (запалення піхви) викликаються умовно-патогенною флорою (кишкова паличка, стафілококи, стрептококи та інші). Виділення стають жовтими, іноді гнійно-зеленими, набувають неприємного запаху, також виникають скарги на дискомфорт в області зовнішніх статевих органів, печіння і свербіж.

  Кров’янисті виділення під час вагітності

  Кров’янисті виділення під час вагітності можуть з’являтися в різних термінах, і варіюють за обсягом і кольором:

 • Загроза переривання вагітності в першому триместрі
 • Найчастіше загроза переривання в першому триместрі вагітності пов’язана з недостатнім виробленням прогестерону. З’являються темні виділення, що мажуть, ниючі болі внизу живота. При прогресуванні захворювання виділення стають рясніше, болі в животі набувають переймоподібний характер, шийка матки коротшає і розкривається.

 • Позаматкова вагітність
 • У разі позаматкової вагітності виділення зазвичай мізерні, темні, з’являються після приступу болю в правій або лівій здухвинній ділянці. Додатково: втрата свідомості, запаморочення, слабкість.

 • Передлежання плаценти
 • Кровотеча при передлежанні плаценти виникає в другому-третьому триместрах вагітності, обсяг його різний, колір виділень зазвичай темний.

 • Відшарування плаценти
 • При відшаруванні плаценти інтенсивність кровотечі також може бути різною, колір виділень яскраво-червоний, з’являються скарги на болі в животі, слабкість, запаморочення.

  Ганна Созінова

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.