Виділення при вагітності на ранніх термінах: як дізнатися свою норму?

З настанням такого радісної події в життя жінки, як вагітність з її організмом починають відбуватися різні зміни. У зв’язку з гормональною перебудовою у вагітної змінюється не тільки її емоційний, але і фізичний стан. З початком вагітності жінка починає трепетно ставитися до свого здоров’я і уважно стежить за появою нових симптомів. Одним з них є виділення, які міняють своєї характер після зачаття. Які виділення при вагітності на ранніх термінах є нормальними, а які патологічними? Таке питання майбутні мами нерідко задають свого лікаря.

Нормальні виділення при вагітності раннього терміну

З настанням вагітності в організмі жінки починає посилено синтезуватися прогестерон. Спочатку за його освіту відповідає жовте тіло вагітності, у подальшому — плацента. Прогестерон (гормон вагітності) забезпечує імплантацію (прикріплення до стінки матки) заплідненої яйцеклітини, формування плаценти, розвиток і збереження вагітності. Під дією прогестерону змінюється і характер виділень. Вони стають в’язкими, тягучими і непрозорими, а кількість їх дещо зменшується. Такі виділення відповідають білям у другій фазі менструального циклу. Густі виділення необхідні для формування слизової пробки в цервікальному каналі, яка захищає плід від зовнішніх впливів (інфекцій).

Невеликі кров’янисті (коричневі) виділення нерідко виникають у жінок через 7-10 днів після зачаття, що збігається з днями очікуваної менструації. Це пов’язано з імплантацією яйцеклітини в матці. Слизова оболонка матки під дією прогестерону розпушується, в ній добре розвинена мережа кровоносних судин і при прикріпленні зародка можлива поява невеликих фарбує виділень. Це кровотеча називають імплантаційним, воно безболісно і триває максимум дві доби.

Патологічні виділення в ранніх термінах вагітності

Будь-яке відхилення від норми (зміна кількості, кольору чи запаху виділень) свідчить про наявність патології і вимагає лікарської консультації. Види патологічних виділень:

 • Кров’янисті виділення
 • Кров’янисті виділення, що продовжуються більше трьох днів повинні насторожити жінку, в цьому випадку необхідно негайно звернутися до лікаря. Як правило, кров’янисті виділення є однією з ознак загрози переривання вагітності. Інтенсивність їх може варіювати, від мажуть і мізерних до рясних. Нерідко кров’янисті виділення при загрозі переривання супроводжуються тягнучими або ниючі болями внизу живота, падінням базальної температури, діарей, втратою апетиту і нудотою.

  Також кров’янисті виділення можуть з’являтися при ерозії шийки матки. У деяких випадках ерозія шийки матки з’являється під час вагітності та про її наявність жінка може не знати. Кров’янисті виділення при ерозії шийки матки носять характер контактних. Такі виділення з’являються після статевого акту, спринцювання або піхвового огляду. Кров’янисті виділення на фоні ерозії шийки матки безболісні і зупиняються самостійно протягом декількох годин.

 • Жовті виділення
 • Поява жовтих виділень з неприємним запахом свідчить про початок або загостренні запального процесу в матці і придатках. Запалення внутрішніх статевих органів становить загрозу для вагітності і може закінчитися її перериванням. У цьому випадку призначається протизапальна і зберігає терапія.

 • творожистие виділення
 • Виділення молочного кольору з крупинками, схожими на сир є ознакою генітального кандидозу або молочниці. Молочниця — це частий супутник вагітних жінок. Майбутніх мам турбують печіння і сверблячка зовнішніх статевих органів і піхви, які посилюються під час сну, після статевого акту, водних процедур і після фізичного навантаження. У разі розвитку генітального кандидозу призначається протигрибкова терапія.

 • Рясні слизові виділення
 • Збільшення кількості виділень в ранніх термінах вагітності може бути результатом подразнення щоденними прокладками або милом. Вони не супроводжуються сверблячкою і неприємним запахом і не становлять загрози для вагітності. У випадку появи подібних виділень слід замінити прокладки на менш алергенні (не містять ароматів) і змінити мило.

  Ганна Созінова

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.