Виділення після вискоблювання: чого чекати

загрузка...

Незважаючи на широку популярність лікувально-діагностичного вискоблювання , не всі жінки, що зазнали цій процедурі, знають, як повинен протікати післяопераційний період. Закономірним етапом вискоблювання є наявність виділень після процедури. Це цілком природний процес, який займає певний проміжок часу. Але, безперечно, багатьох пацієнток цікавлять питання про тривалості, інтенсивності і відчуттях під час виділень. Щоб не пропустити початок маткової патології, кожна жінка повинна вміти відрізняти нормальні виділення після вискоблювання від патологічних.

Що таке вишкрібання?

Вискоблювання порожнини матки — це гінекологічна процедура, вчасно якій виробляються маніпуляції хірургічного роду (за допомогою спеціальних інструментів) в порожнині матки. Тобто, по суті, вишкрібання порожнини матки є ні що інше, як операція. І як будь-яка операція, вискоблювання чревато поруч післяопераційних ускладнень. Це залежить від багатьох факторів:

 • причина, що призвела вискоблювання порожнини матки;
 • супутні захворювання, особливо органів репродуктивної системи;
 • дотримання асептики і антисептики в процесі операції, зокрема стерильність інструментів;
 • навички хірурга і тривалість вискоблювання;
 • якість виконаної процедури.
 • До вискоблювання порожнини матки відносяться не тільки ті маніпуляції, які були вироблені з діагностичною або лікувальною (кровотеча, завмерла вагітність, залишки плодового яйця або плаценти після пологів) метою, а й медичний аборт. Техніка хірургічного аборту та лікувально-діагностичного вискоблювання однакова, різниця лише в обсязі видаляється вмісту матки.

  Нормальні виділення після вискоблювання

  Під час вискоблювання порожнини матки, з якої б причини воно не було вироблено, віддаляється функціональний шар ендометрія. Природно, що порожнину матки являє собою суцільну відкриту рану, яка певний час кровоточить. Стан після вискоблювання мало чим відрізняється від менструальних днів, адже саме в фазу десквамації (місячні) відбувається відторгнення функціонального шару. Тривалість менструацій індивідуальна у кожної жінки і залежить від гормональної функції гіпофіза і яєчників. У деякому роді можна провести аналогію між виділеннями після вискоблювання і місячними.

  Нормальні виділення після вискоблювання помірні, без неприємного запаху і тривають п’ять — шість днів. Потім інтенсивність кровотечі зменшується, виділення стають мажучі і поступово сходять нанівець. Загальна тривалість кров’яних виділень не перевищує десяти днів. Процес кровомазання може супроводжуватися незначними болями, що тягнуть в попереку і внизу живота, що говорить про скорочення матки. Якщо вискоблювання було вироблено напередодні менструацій, то виділення по тривалості відповідають місячним, тобто, не більше шести днів.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.