Виділення після пологів — природний процес?

загрузка...

Після пологів протягом близько півтора місяців у жінки тривають виділення з родових шляхів. Характер цих виділень з часом змінюється, тим не менш, вони тривають до тих пір, поки повністю не відновиться внутрішня слизова оболонка матки. Жінка повинна знати про цих виділеннях, а також про те, як вони можуть змінитися в разі того чи іншого захворювання.

Що таке лохии

Лохіям називаються виділення після пологів. Ці виділення являють собою ранові відокремлюване, яке утворюється в місці відторгнення плаценти, і складаються з сукровиці, обривків слизової оболонки порожнини матки і слизу з каналу шийки матки. Як і при будь-якій рані, ранові відокремлюване з часом змінюється, змінюючи і свій колір. Кожна жінка, повинна чітко уявляти, що з нею відбувається під час і після пологів, у тому числі вона повинна знати про те, який характер має бути у лохій на той чи інший день після пологів. Справа в тому, що у відкриту рану завжди може потрапити інфекція, що обов’язково позначиться на характері виділень. Жінка повинна це помітити і вчасно звернутися до лікаря.

Перші години після пологів

Відразу після пологів жінка перебуває під медичним наглядом, оскільки в цей час ще велика можливість початку кровотечі. Виділення в цей час мають виражений кров’янистий характер (кровоточить свіжа рана). Для того, щоб кровотеча не посилився, жінці випускають сечу за допомогою катетера, кладуть на живіт грілку з льодом і вводять лікарські препарати, що сприяють скороченню м’язового шару матки (наприклад, окситоцин — матка скорочується і стискає зяючі кровоносні судини). Крововтрати в перші дві години після пологів не повинні перевищувати 0,5 л крові. Кровотеча може підсилитися при поганому скороченні м’язів матки або при розриві родових шляхів (наприклад, шийки матки), на які своєчасно не були накладені шви.

Перші дні після пологів

Якщо у жінки не посилюється кровотеча, то через дві години її переводять у післяпологове відділення. Протягом найближчих трьох діб виділення будуть носити кров’янистий характер (іноді зі згустками), кількість їх буде поступово спадати, а колір ставати більш темним, з коричневим відтінком. При натисканні на низ живота кількість виділень може збільшуватися. У цей період ще зберігається можливість кровотечі (тому, якщо виділень стане більше, потрібно обов’язково сказати про це лікареві), для профілактики його виникнення необхідно:

 • регулярно, кожні дві години ходити в туалет: повний сечовий міхур буде заважати скорочення матки, а значить, може провокувати виникнення кровотечі;
 • годувати дитину грудьми: дотик дитини до сосок вибуває посилене виділення окситоцину, який сприяє скороченню мускулатури матки;
 • регулярно перевертатися на живіт: така «гімнастика» сприяє випорожненню порожнини матки і попереджає кровотеча;
 • на низ живота необхідно класти грілку з льодом: під вагою грілки судини придавлюються, а холод сприяє їх скороченню.
 • Буває і так, що в перші кілька днів кількість лохій різко скорочується або вони припиняються зовсім. Це погано, тому що раневое вміст затримується у матці і може стати живильним середовищем для збудників інфекції. Тому про зникнення виділень необхідно повідомити лікаря, в таких випадках призначається лікарський препарат, що підсилює скорочення матки.

  Перші тижні після пологів

  Виділення після пологів тривають близько півтора місяців, за цей час ранова поверхню в порожнині матки заживає, слизова оболонка порожнини матки відновлюється.

  Перші п’ять-сім днів після пологів лохії нагадують звичайну менструацію. Так само, як і при менструації, кількість лохій з кожним днем зменшується. До кінця першого тижня лохии світлішають, а кінця другого тижня вони стають слизовими, з невеликою домішкою крові. До кінця першого місяця після пологів виділення незначні, але деяка домішка крові може ще зберігатися, але ще через два тижні виділення припиняються.

  Помічено, що виділення припиняються раніше у жінок, що годують груддю дитину. Після операції кесаревого розтину виділення більш тривалі, так як травмована матка скорочується повільніше.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.