Виділення після місячних — жартувати зі здоров’ям небезпечно

загрузка...

Кожна жінка заклопотана своїм здоров’ям. Але не кожна при появі проблем, особливо на грунті гінекології, поспішає до лікаря. Найчастіше жінки цікавляться виділеннями, якими вони повинні бути в нормі до менструації або після менструації. «Дивні» виділення після місячних, як правило, свідчать про будь-якої патології і вимагають негайного відвідування лікаря. Тому дуже важливо знати і вміти відрізняти нормальні білі від «ненормальних». Але навіть якщо є сумніви на цей рахунок, в будь-якому випадку буде не зайвим звернутися до лікаря. Адже тільки компетентний гінеколог зможе діагностувати захворювання та призначити якісне лікування.

Нормальні виділення після місячних

Перш ніж говорити про те, якими мають бути нормальні виділення, варто згадати, з чого вони складаються. У жіночих статевих органах, зокрема в піхву, завжди присутня певна мікрофлора. В основному вона представлена молочнокислими бактеріями (палички Додерлейна), лейкоцитами та деякими іншими мікроорганізмами. Сама піхва, шийка матки і порожнину матки володіють певними залозами, які в тій чи іншій кількості виділяють слиз (це основний компонент білей). До даної слизу приєднуються злущені клітини піхвового епітелію і продукти життєдіяльності мікрофлори.

Нормальні виділення після місячних слизові, прозорі, рідкуватий і не мають неприємного запаху. Після менструальної кровотечі до сьомого-восьмого дня циклу щодня виділяється близько 0,06-0,08 грамів слизу. У нормі виділення не заподіюють незручностей (немає печіння або свербежу).

Патологічні виділення

При будь-яких запальних процесів жіночої статевої сфери (аднексит, ендометрит, цервіцит та інше), а також у разі гормональних порушень характер виділень різко змінюється як перед менструацією, так і після неї:

 • Ендометріоз
 • Ендометріоз — це захворювання, що характеризується появою ендометріоїдних вогнищ, які за своїм клітинним будовою нагадують матковий ендометрій. Ендометріоз дуже важке захворювання і відрізняється тривалим і прогресуючим перебігом. Вразити ендометріоз може будь-який орган статевої системи. При наявності даного захворювання після менструації, а також до неї з’являються мажучі коричневі виділення. Крім того, для ендометріозу характерні болі в животі під час, до і після менструації і порушення менструального циклу. Захворювання небезпечне розвитком безпліддя.

 • Ендометрит
 • Ендометрит, особливо хронічний, часто супроводжується виділеннями, які нагадують м’ясні помиї і мають неприємний запах. Тривалість виділень після менструації становить два-п’ять днів. Додатковими ознаками запалення матки є ниючі або тягнуть болі внизу живота, підвищення температури, інтоксикація.

 • Поліпи матки або гіперплазія ендометрію
 • Відмінною рисою патології ендометрію є тривалі мажучі виділення після місячних. Це пояснюється збільшенням товщини слизової матки. Без лікування (діагностичне вишкрібання порожнини матки) патологія ендометрія призводить до розвитку безпліддя.

 • Молочниця
 • На тлі менструації захворювання утяжеляется. Після місячних з’являються характерні творожистие або кефірні виділення з кисломолочним запахом. Можливо, поразка сечівника. Крім патологічних білей хворі пред’являють скарги на свербіж і печіння в області зовнішніх статевих органів.

 • Дисбактеріоз піхви
 • Після місячних з’являються рідкі, пінисті виділення з запахом риби. Також присутній свербіж і печіння.

 • Гострий цервіцит
 • Поява гнійних, густих і зеленуватих виділень з неприємним запахом свідчить про запалення шийки матки — цервіциті.

 • Гострий сальпінгоофорит (аднексит)
 • Гостре запалення придатків матки протікає на тлі рясних, густих і слизових виділень. При гнійному аднекситі виділення набувають зеленуватий колір і неприємний запах.

 • Гормональні порушення (безпліддя)
 • Безпліддя, яке виникло на тлі гормонального дисбалансу, характеризується слизовими, прозорими виділеннями, які не змінюють свою консистенцію і запах на тлі всього менструального циклу.

  Ганна Созінова

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.