Виділення після місячних: норма і патологія

загрузка...

Якими мають бути виділення після місячних? Як відрізнити норму від патології? Цими питаннями задається практично будь-яка жінка. Але без певних знань запідозрити недобре в своєму організмі здатна не кожна. Виділення з піхви (білі) є однією з головних ознак якої-небудь гінекологічної патології, а часто і єдиною скаргою. Менструація, як правило, є провокуючим чинником запальних захворювань жіночих статевих органів, саме тому необхідно вміти розрізняти патологічні і нормальні виділення з піхви після місячних.

Джерела виділень

Основним джерелом виділень, безперечно, є піхву. Піхва щодня самоочищається, в тому числі і від патогенних мікроорганізмів. Секрет піхвових білій складається з слущенних клітин епітелію, слизу і мікрофлори, головним представником якої є паличка Додерлейна (молочно-кислі бактерії). У нормі після менструації і до 7-8 дня циклу, обсяг виділень становить близько 0,06-0,08 грамів на добу. По виду вагінальні білі прозорі і слизові, без вираженого запаху і не заподіюють неспокою. У разі приєднання інфекції (молочниця, трихомоноз та інші) піхвові виділення різко змінюються як за кольором і консистенцією, так і за кількістю.

Крім того, в продукції виділень грають роль великі і малі залози передодня піхви, залози шийки матки і тіла матки. Відокремлюване також включає в себе безперервно оновлюється епітелій, мікрофлору та невелика кількість лейкоцитів. При наявності запалення в маткових трубах говорять про так званих «трубних» виділеннях, які також вносять свій внесок до складу піхвового секрету.

На склад і кількість виділень впливають загальний стан організму, психогенні чинники (збудження), наявність захворювань і застосування методів контрацепції.

Патологічні виділення після місячних

Про патологічних виділеннях після місячних говорять, коли вони мають нехарактерний колір (кров’янисті, жовтуваті, зелені), консистенцію і неприємний запах. Паралельно з белями можлива поява свербежу і печіння в області зовнішніх статевих органів, болів після статевого акту і сечовипускання. Можливі варіанти:

 • Постійні, прозорі слизисті виділення, які не змінюються протягом циклу, характерні для жінок, які страждають на безпліддя або приймають гормональні протизаплідні таблетки.
 • Яскраво-червоні виділення відразу після припинення менструації або після статевого акту свідчать про наявність ерозії шийки матки або ендоцервіциті.
 • Білі творожистие виділення або схожі на кефір, у поєднанні з плівками білого кольору або нальотом між великими і малими статевими губами, поява хлібного або кисломолочного запаху — ознака урогенітального кандидозу (молочниці).
 • Білі і чи злегка зеленуватого, сіруватого кольору виділення, які відшаровуються плівками, нерідко в поєднанні з рибним запахом — бактеріальний вагіноз (дисбактеріоз піхви).
 • Інфекції, що передаються статевим шляхом (трихомонадний кольпіт, гонорея та інші) супроводжуються булькаючої виділеннями жовтого або зеленого кольору з неприємним запахом.
 • Гостре запалення придатків, гостра бактерійна інфекція в піхві характеризуються жовтуватими або зеленуватими виділеннями.
 • Ерозія шийки матки, кольпіт, хронічний аднексит — мізерні зеленуваті або жовтуваті виділення.
 • Зелені, густі і гнійні виділення в поєднанні зі слизом, які посилюються після напруги, після дефекації зустрічаються при гнійному цервіциті.
 • мажучі кров’янисті виділення коричневого кольору, що продовжуються тривалий час після менструації говорять про наявність патологічного процесу в матці (ендометріоз, поліп або гіперплазія ендометрія).
 • Сукровичні виділення, рожеві за типом «м’ясних помиїв», що супроводжуються неприємним запахом, що виникають перед і після менструації свідчать про хронічному ендометриті або хронічному ендоцервіцит.
 • При появі незвичайних виділень не варто відкладати візит до лікаря. Він допоможе встановити причину патології і призначить відповідне лікування.

  Ганна Созінова

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.