Виділення під час вагітності та вагінальні інфекції: увага і контроль

Виділення з піхви у вагітних жінок — абсолютно нормальне явище, тому що гормональні зміни стимулюють вагінальну секрецію, тому незначне збільшення кількості виділень не повинно насторожувати. Але якщо виділення настільки рясні, що доводиться користуватися щоденними прокладками, супроводжуються свербінням і палінням і заподіюють сильний дискомфорт, слід звернутися до лікаря.

Молочниця

Це найпоширеніша причина роздратування слизової піхви і вагінальних виділень у вагітних жінок. Молочниця викликана грибком Candida albicans, тому її ще називають «кандидоз». Виникнення молочниці при вагітності пояснюється фізіологічним зміною мікрофлори піхви. В організмі вагітної жінки підвищується рівень жіночих гормонів, що провокує створення сприятливих умов для розвитку молочниці. Основними симптомами молочниці у вагітних є свербіж статевих органів і білі творожистие виділення, що мають різкий кислий запах. Хоча дослідження показують, що молочниця не несе шкоди майбутній дитині і його матері, але все ж це несприятливий фактор, який необхідно усунути. На щастя, способів лікування молочниці у вагітних жінок досить багато, зокрема, ністатин і Пимафуцин. Пімафуцин — протигрибковий препарат, рекомендований вагітним і годуючим жінкам. Він володіє достатньою ефективністю і нетоксичний навіть у високих дозах. Місцеве лікування (свічки, вагінальні таблетки і креми) поєднується з системним, і під час вагітності є кращим. Крім специфічних протигрибкових препаратів для лікування молочниці часто застосовують антисептичні та протизапальні засоби. Вважається, що носіями кандидозу є і чоловіки, і жінки, і інфекція може передаватися статевим шляхом, тому на час лікування слід утримуватися від статевих контактів.

Трихомоніаз

Трихомоніаз (або трихомоноз) — одне з найбільш поширених захворювань, що передаються статевим шляхом. Його збудник — піхвова трихомонада. Розвитку захворювання сприяють різні хвороби статевих та інших органів, що супроводжуються порушенням обміну речовин, зниженням імунітету, гормональні розлади, порушення флори піхви, при якому знижується його кислотність, і вагітність. Трихомоніаз дуже небезпечний для вагітних, оскільки може провокувати передчасні пологи, а також народження дітей з низькою вагою. Вагітним жінкам з тріхомоніазом, у яких є симптоми захворювання, рекомендується пройти курс лікування. Лікування трихомоніазу повинне бути комплексним та індивідуальним. Дуже важливо довести лікування до кінця, так як недолікований трихомоніаз може придбати хронічну форму і проявити себе через кілька років. Лікування трихомоніазу зводиться до призначення антибіотиків для прийому всередину. Для успішного усунення інфекції необхідно, щоб курс лікування пройшли обидва партнера.

Гонорея (гонококова інфекція)

Гонорея — одне з найпоширеніших інфекційних захворювань, що передаються статевим шляхом. Збудником гонореї є грамнегативний диплококк. Вагітність не перешкоджає зараженню гонореєю, але для вагітних інфекція представляє особливу небезпеку. Для вагітних, хворих на гонорею, існує загроза мимовільного викидня, невиношування плоду і передчасних пологів. У післяпологовий період можуть виникати рясні кровотечі. Крім того, хвора гонореєю мати під час пологів може заразити дитину, у якого в результаті може розвинутися гонококовий кон’юнктивіт — гонобленнорея, або гонорея нижніх сечостатевих шляхів. Основні симптоми гонореї: болі внизу живота, рясні жовті виділення з піхви, не супроводжуються сверблячкою, проблеми з сечовипусканням. Зараження гонореєю під час вагітності небезпечно тим, що свіжа гонорея у цьому випадку не локалізується в більшості випадків, а активно поширюється на багато відділів статевої системи. Лікування вагітних, хворих гонореєю, проводиться тільки в стаціонарі за допомогою антибіотиків (пеніциліну) за призначеною лікарем схемою. Якщо лікування проводиться грамотно і кваліфіковано, то в більшості випадків гонорея у вагітних благополучно виліковується і ускладнень не виникає.

Герпес

Герпес — це вірусне захворювання, при якому уражається шкіра і слизові оболонки. Причиною захворювання є вірус герпесу. Герпес — найпоширеніше захворювання у вагітних жінок, що може ускладнити розвиток вагітності і перешкодити нормальному розвитку плоду. У разі первинного ураження вагітної жінки вірусом простого герпесу (жінка не хворіла герпесом і не була носієм вірусу до вагітності) значно підвищується ймовірність передчасних пологів. Тяжкість наслідків герпесу залежить від терміну вагітності, на якому відбулося зараження вірусом простого герпесу. Основна ознака герпесу — висипання на шкірі (якщо герпес генітальний — на шкірі великих і малих статевих губ, слизовій оболонці піхви і шийки матки), убогі водянисті виділення (тривалість яких становить п’ять-сім днів), свербіж, печіння, загальна слабкість, болі в м’язах і підвищення температури тіла. Лікування генітального герпесу у вагітних жінок полягає в застосуванні противірусних препаратів (у вигляді мазей, кремів, таблеток) проти герпесу. Як правило, останнім часом виконують кесарів розтин.

Кров’янисті виділення

Кров’янисті виділення на ранньому терміні вагітності можуть вказувати на мимовільний аборт, а на пізньому — на передчасні пологи. У другому триместрі кров’янисті виділення після статевого акту можуть свідчити про ерозію шийки матки.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.