Виділення під час вагітності — лякатися не слід

Під час вагітності обсяги слизових виділень з піхви помітно збільшуються. Це пов’язано з припливом крові до цієї області, а також активністю гормонів вагітності — естрогену і прогестерону, завдяки яким стінки піхви стають м’якше, а слизова оболонка збільшує секрецію.

Виділення як ознака вагітності

Ці зміни можуть дивувати або навіть шокувати жінок, особливо тих, хто протягом багатьох років приймав оральні контрацептиви. Як відомо, ці препарати значно зменшують кількість вагінальних виділень.

Коли настає вагітності, на шийці матки утворюється свого роду пробка з слизу, яка забезпечує додатковий захист для розвивається в утробі дитини. Це ще одна причина, по якій вагінальні виділення стають рясніше.

Це не єдина ознака вагітності, який може викликати стурбованість у майбутньої мами. Зовнішні статеві органи і стінки піхви у вагітних жінок можуть набувати пурпурний, і навіть синюватий відтінок. Це також пов’язано з припливом крові, іншим наслідки якого буває посилення статевого потягу. Ця зміна може стати більш помітним у другому і третьому триместрі; у деяких жінок, втім, під час вагітності спостерігається різке зниження лібідо. І те, і інше є нормою і може бути приводом для занепокоєння, тільки якщо негативно впливає на стосунки з батьком дитини. У цьому випадку рекомендується консультація лікаря і, можливо, психолога.

Бели

Виділення з піхви під час вагітності називаються белями. У нормі це водянисті молочні виділення без запаху, які нагадують виділення, що з’являються у деяких жінок перед місячними. Але в період вагітності їх кількість може збільшуватися, що пояснюється підвищеним рівнем гормону естрогену і посилення припливу крові до пахової області.

Бели складаються з слизу, в якій знаходяться клітини епітелію, що відокремилися від стінок піхви. Крім того, в їх складі є корисні бактерії, які харчуються епітеліальними клітинами і виробляють молочну кислоту. Ця кислота забезпечує захист піхви, перешкоджаючи розвитку бактерій, які викликають різні патології. Також до складу білей входить рідина, кількість якої після сексуального збудження збільшується.

Бели вважаються не ознакою захворювання, а абсолютно нормальним явищем, яке сприяє очищенню і зволоженню піхви. Більш того, подібні виділення лікарі вважають одним з ранніх ознак вагітності, яке виявляється тим сильніше, чим більше пройшло часу з моменту зачаття. Білі можуть бути присутніми протягом всього періоду вагітності. На останньому місяці відтінок виділень може потемніти, а їх кількість — збільшитися. З такими виділеннями можна переплутати відходження слизової пробки, що представляє собою вміст каналу шийки матки. Виділення по консистенції схожі на яєчний білок. Разом із слизом виділяється деяка кількість крові, деколи настільки незначна, що багато жінок навіть не звернуся ¬ ють на це уваги. Ця ознака свідчить про підготовку організму до пологів, так як, починаючи з 38-го тижня, шийка матки може розм’якшуватися і трохи прочинив ¬ тися. Крім того, в останній місяць вагітності можливе передчасне вилиття навколоплідних вод, які також можна прийняти за виділення. Навколоплідні води безбарвний ¬ ни; вони мають солодкуватий, а не специфічний аміачний запах, тому жінка зможе відрізнити їх від сечі. У навколоплідних во ¬ дах можна виявити білуваті пластівці — це частинки мастила, що покриває шкіру новонародженого. При будь-яких відхиленнях виділень від норми слід якнайшвидше звернутися до лікаря, особливо на пізньому терміні вагітності, тому що може знадобитися термінове медичне втручання.

Ознаки інфекції

Також слід якомога швидше звернутися до лікаря, якщо ви помітите зміну кількості і характеру виділень, тому як це може бути ознакою інфекції або ускладнення вагітності. Так, рясні білі сирнистий виділення з кислуватим запахом, що супроводжуються печінням і свербінням в області промежини, свідчать про молочниці (кандидозі). Молочниця розвивається внаслідок порушення кислотності середовища піхви під дією гормональних змін і пригнічення імунної системи. Поява зеленуватих, жовтуватих, сіруватих або гноевід ¬ них виділень з неприємним запахом, що викликають свербіж і печіння, свідчить про зараження инфекци ¬ їй, що передається статевим шляхом (трихомоніазу, гонореї і пр.). Вагінальні інфекції вимагають якнайшвидшого лікування, щоб запобігти загрозу для здоров’я дитини. Курс лікування проходять обидва сексуальних партнера.

Кількість вагінальних виділень може збільшитися при дії будь-яких термічних подразників або аллерги ¬ ческой реакції, наприклад при застосуванні щоденних прокладок. Ці виділення — як правило, прозорі і досить рясні — припиняються при усуненні дратівної фактора.

Якщо ваші виділення не відповідають нормі, ні в якому разі не займайтеся самолікуванням і не приймайте лікарські засоби без контролю лікаря. Неправильний діагноз і лікування можуть спричинити за собою серйозні ускладнення вагітності.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.