Виділення під час овуляції, або спосіб підрахувати сприятливі дні для зачаття

загрузка...

Функціонування жіночого організму повністю залежить від менструального циклу, який в свою чергу підпорядковується дії статевих гормонів. Відповідно, кожна фаза менструального циклу регулюється виробленням певних гормонів, що, в першу чергу, відбивається на характері виділень із статевих шляхів. Період овуляції не є винятком. Саме під час овуляції з’являються характерні виділення, які є однією з ознак дозрівання яйцеклітини. На жаль, багато жінок не знають, які повинні бути виділення під час овуляції і приймають їх зміни за патологію статевих органів.

Що таке овуляція

Овуляція (в перекладі з латинської мови ovum, або яйце) — це найголовніша стадія менструального циклу, під час якої відбувається дозрівання лідируючого фолікула. У свою чергу, головний фолікул лопається, що супроводжується виходом зрілої (готової до запліднення) яйцеклітини. Яйцеклітина спочатку потрапляє в черевну порожнину, а потім в маткову трубу. Подібний шлях яйцеклітини спрямований на зустріч зі сперматозоїдом (зачаття), яка відбувається в фаллопієвій трубі. Овуляція відбувається під дією нейрогуморальних механізмів, зокрема, залежить від вироблення гонадотропних гормонів гіпофіза.

Як правило, овуляція відбувається в середині менструального циклу, наприклад, якщо цикл триває тридцять днів, отже, овуляція повинна трапитися на п’ятнадцятий день. Розрахунок днів овуляції не вважається надійним методом запобігання від небажаної вагітності, але оптимально підходить для визначення сприятливих днів для зачаття.

Цервікальна слиз

Зв’язок між характером вагінальних виділень і фазою менструального циклу вперше була встановлена австралійським лікарем-невропатологом Джоном Біллінгс. Саме він з’ясував, що цервікальна слиз зазнає змін напередодні овуляції, що допомагає вирахувати сприятливі дні для зачаття. З цією метою жінка повинна щодня спостерігати за піхвовими виділеннями і відзначати зміни слизу в графіці спостережень або у графіку базальної температури.

Як відомо, в першу фазу менструального циклу цервікальна слиз дуже густий, внаслідок чого вона утворює слизову пробку в шийці матці, яка перешкоджає не тільки проникненню патогенних мікроорганізмів, але і попаданню сперматозоїдів в порожнину матки. Саме через подібну густоти слизу її неможливо визначити зовнішньо, а жінка відзначає, що в цей період у неї відсутні виділення (що називається «сухий» період). Перед настанням овуляції жінка відзначає розрідження слизу, вона стає прозорою і по вигляду нагадує яєчний білок, а самі виділення мають таку характерну особливість, як розтягуватися між пальцями. Після овуляції цервікальна слиз знову загусає. Таким чином, можна відзначити характер виділень в залежності від стадії менструального циклу:

 • по закінченню менструації виділення відсутні;
 • напередодні овуляції виділення мають характер липкою, клейкої рідини;
 • під час овуляції піхвові виділення нагадують яєчний білок;
 • по закінченні овуляції слиз знову стає липкою і клейкою;
 • напередодні місячних виділення водянисті.
 • Подібний метод визначення характеру виділень часто застосовується як фізіологічний спосіб контрацепції. Слід зазначити, що даний спосіб вельми не надійний.

  Кров’янисті виділення

  Іноді в середині менструального циклу, тобто, під час овуляції, на білизні з’являються рожеві або невеликі кров’янисті виділення. Багато жінок подібні явища пов’язують з імплантаційним кровотечею, що зовсім невірно. Головна причина кров’янистих виділень під час овуляції полягає в розриві фолікула з подальшим виходом з нього зрілої яйцеклітини. Кровотеча пов’язано з посиленим кровопостачанням яєчника, особливо під час овуляції. Як правило, кров’янисті виділення в момент виходу яйцеклітини будуть не червоними, а коричневими. Подібні кров’янисті виділення спостерігаються за кілька годин до овуляції і можуть тривати протягом двох діб.

  Ганна Созінова

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.