Виділення перед місячними — що вважається нормою?

загрузка...

Велика частина жінок напередодні менструації відчувають неприємні відчуття . До них відносяться болі в животі і попереку, нагрубання і болючість молочних залоз, різкі перепади настрою та інше. Але майже всі жінки відзначають зміну характеру виділень перед місячними. Багато хто вважає це патологією внаслідок недостатньої роботи гінекологів. Безперечно, піхвові білі перед менструацією можуть змінюватися в ту або іншу сторону в результаті якого патологічного процесу, але також вони змінюються протягом усього менструального циклу внаслідок гормональних сплесків. Так, наприклад, перед і під час овуляції виділення стають схожими на яєчний білок, і, відповідно, вони набувають іншу консистенцію перед менструацією.

Нормальні виділення перед місячними

В силу гормональних змін, як було зазначено вище (відбувається спад прогестерону, і починають виділятися естрогени) виділення перед менструацією стають кілька незвичайними. Від зміни гормонального фону залежить і мікрофлора піхви, яка і визначає характер виділень. Перед менструацією вагінальні білі набувають кремоподібну або киселеподібного консистенцію, а колір їх стає білим і мутнуватим, або жовтуватим. Деякі жінки відзначають, що в кінці лютеїнової фази циклу виділення стають більш густими і в’язкими. У нормі вагінальні білі перед місячними практично не мають запаху і не викликають таких симптомів, як свербіння і паління. Кількість виділень збільшується напередодні місячних, і жінка відчуває постійну вологість статевих губ.

Нормою вважається і поява кров’янистих виділень із статевих шляхів за два дні до менструації. Якщо ж це відбувається за три-чотири дні, то вважається ознакою патології і вимагає консультації гінеколога. Жінки, які приймають оральні гормональні контрацептиви, відзначають, що зміна піхвового секрету перед менструацією не відбувається, що також відноситься до варіантів норми.

Під піхвовому мазку, взятому перед місячними, збільшується кількість грамнегативних паличок, лейкоцитів і епітеліальних клітин.

Патологічні виділення перед місячними

Патологічні виділення перед менструацією можуть з’являтися в силу різних причин:

 • Червоні виділення
 • Червоні виділення напередодні місячних свідчать про ерозію шийки матки. Як правило, вони з’являються після статевого акту або спринцювань. Також при ерозії шийки матки перед менструацією можлива поява слизистих виділень з прожилками крові. Крім того, такі виділення можуть бути наслідком цервіціта або мікротріщин піхви.

 • творожистие виділення
 • творожистие виділення білого кольору або схожі на кефір говорять про урогенітальному кандидозі. Такі виділення мають кисломолочний або хлібний запах, посилюються перед менструацією і після статевого акту і викликають свербіж і печіння зовнішніх статевих органів. Крім виділень на статевих губах можуть утворюватися плівки і нальоти.

 • Пінисті і гноевідние виділення
 • Подібні виділення з’являються у жінок, хворих трихомонадного кольпіту. Вони рідкі, рясні і мають неприємний запах. При огляді в дзеркалах відмічається гіперемія і набряклість слизової оболонки піхви, нерідко утворюється ерозія шийки матки. Трихомонадний кольпіт супроводжується свербінням і палінням, іноді відзначаються болі внизу живота і порушення сну. У разі поразки сечовипускального тракту з’являються свербіж і болі під час сечовипускання.

 • Коричневі виділення
 • Причини, що обумовлюють коричневі виділення перед місячними, різноманітні. Це можуть бути гормональні порушення, поліпи і гіперплазія ендометрія, міома матки і ендометріоз. Всі ці процеси викликають порушення менструального циклу і практично завжди призводять до розвитку безпліддя. Можлива поява мажуть коричневих виділень в перші місяці прийому гормональних контрацептивів.

 • Жовтуваті або зеленуваті виділення
 • Подібні виділення свідчать про приховані інфекції, що передаються статевим шляхом або про хронічні захворювання матки і придатків. Вагінальні білі мізерні і можуть мати неприємний запах.

  Ганна Созінова

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.