Види захворювань щитовидної залози: є з чого вибрати

загрузка...

Захворювання щитовидної залози — явище вельми поширене. Різноманіття захворювань щитовидної залози прийнято розділяти на дві основні групи: в першу входять захворювання, так чи інакше пов’язані з кількістю вироблюваних щитовидною залозою гормонів (дефіцит гормонів, надлишок гормонів), у другу — захворювання, пов’язані з розростанням щитовидної залози і появою новоутворень, безпечних або злоякісних.

Основні види захворювань щитовидної залози:

 • Тиреоїдний зоб — значне збільшення щитовидної залози. У більшості випадків розростання щитовидної залози вимагає видалення частини тканин через те, що збільшується в розмірах зоб пережимає трахею, утруднюючи дихання і ковтання.
 • Рак щитовидної залози — утворення злоякісних пухлин в тканинах щитовидної залози, захворювання, добре піддається лікуванню.
 • Одиночні тиреоїдні вузли — дуже поширене явище: тиреоїдні вузли спостерігаються у половини населення, причому більшість таких вузлів абсолютно безпечно для здоров’я, а часом і непомітно. У деяких випадках, однак, тиреоїдні вузли можуть спровокувати рак щитовидної залози: для визначення злоякісних утворень потрібні спеціальні методи діагностики, в тому числі тонкоголкова аспіраційна біопсія.
 • Гіпертиреоз — захворювання, викликане підвищеною активністю щитовидної залози і надлишком вироблюваних нею гормонів. Для лікування гіпертиреозу застосовуються препарати, що пригнічують функцію щитовидної залози, лікування з використанням радіоактивного йоду, що руйнує клітини тканин залози, або хірургічне видалення залози частково або повністю. У кожного з цих методів лікування гіпертиреозу є свої достоїнства і недоліки, тому програма лікування захворювання щитовидної залози складається індивідуально. Найменш поширений метод боротьби з гіпертиреозом — видалення щитовидної залози хірургічним шляхом.
 • Гіпотиреоз — захворювання, пов’язане зі зниженням активності щитовидної залози і, як наслідок, дефіцитом вироблюваних нею гормонів. Оскільки на ранній стадії гіпотиреоз часто бессімптомен, захворювання може розвиватися протягом кількох років, не викликаючи жодних негативних ефектів. Як правило, всі види гіпотиреозу лікуються з використанням гормонзаместітельних препаратів, що компенсують дефіцит гормонів щитовидної залози.
 • Тиреоїдит — запальний процес в щитовидній залозі. Захворювання супроводжується низкою характерних симптомів — від підвищення температури і болю до симптомів, схожих з симптомами гіпертиреозу і гіпотиреозу.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.