Види виділень із піхви: що вважається нормою?

загрузка...

Виділення з піхви — абсолютно нормальне явище; кількість і колір виділень можуть змінюватися в залежності від стадії менструального циклу. Так, наприклад, перед овуляцією — виходом дозрілої яйцеклітини з яєчника — залози, розташовані в піхві і шийці матки, виробляють в тридцять разів більше секреції, ніж після овуляції. Крім того, в період овуляції піхвові виділення більш рідкі, водянисті.

У деяких випадках зміна кольору, кількості або консистенції виділень з піхви може свідчити про інфекцію. Якщо виділення поміняли колір на жовтий або зелений, відрізняються різким неприємним запахом або по консистенції схожі на сир, краще проконсультуватися з гінекологом.

Про що свідчить колір?

 • Білі виділення: густі білі виділення — абсолютно нормальне явище на початковій і кінцевій стадії менструального циклу. Як правило, поява таких виділень не супроводжується відчуттям свербіння — воно може свідчити про грибкової інфекції (молочниці).
 • Прозорі, що тягнуться виділення: одна з перших ознак овуляції.
 • Прозорі і водянисті виділення: такі виділення абсолютно нормальні і можуть з’явитися в будь-який момент менструального циклу. Як правило, особливо рясні виділення після фізичних навантажень.
 • Жовті або зелені виділення: такі виділення вважаються першим симптомом інфекції — особливо якщо виділення густі, з неприємним запахом або по консистенції схожі на сир.
 • Коричневі виділення: можуть з’явитися відразу ж після завершення менструального періоду, будучи свого роду «залишковим явищем» після менструації.
 • Кров’янисті або коричнюваті виділення: такі виділення можуть з’явитися і в період овуляції, і в середині менструального циклу. Іноді кров’янисті або коричнюваті виділення можна помітити на початку вагітності замість повноцінної менструації.
 • Які вагінальні виділення нормальні?

  Організм кожної жінки індивідуальний, і тому загальних рекомендацій з приводу того, які виділення з піхви можна вважати нормальними, за великим рахунком, не існує. Колір, кількість, консистенція виділень із піхви залежать від безлічі факторів: це і вік жінки, і вагітність, і різні проблеми зі здоров’ям (наприклад, діабет), і вживання вітамінних добавок або прийом лікарських препаратів.

  Дуже важливий фактор — сексуальна активність. На якість вагінальних виділень впливають кількість статевих партнерів, вживання протизаплідних препаратів та їх дію на організм жінки і навіть різні пози в сексі.

  У загальному випадку нормальні виділення з піхви — це білі або прозорі, не щільні або густі, без жодного запаху виділення, кількість яких не перевищує чайної ложки в день (близько чотирьох мілілітрів). Такі виділення формуються нормальними бактеріями і рідинами, що виводяться з піхви. Виділення можуть з’явитися в будь-який день місяця залежно від овуляції, сексуальної активності, прийому протизаплідних препаратів і менструального циклу.

  Найчастіше цілком нормальні також невеликі зміни кольору виділень з піхви — наприклад, поява темних, коричневих або безбарвних виділень протягом одного-двох днів після менструації.

  Якщо зміна кольору, консистенції, кількості виділень супроводжується наступними симптомами, краще звернутися до лікаря:

 • Біль
 • Сверблячка
 • Відчуття дискомфорту
 • Висип або запалення
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.