Види глистів і наслідки їх появи

У людському тілі можуть існувати різні види глистів. Деякі види кишкових паразитів відносно нешкідливі, в той час як інші можуть стати причиною небезпечних для людського здоров’я і навіть життя захворювань. В залежності від виду глистів, симптоми можуть бути різними: від сверблячки в задньому проході, діареї і нудоти до різких болів у животі, внутрішньої кровотечі та пошкодження внутрішніх органів.

Гострики

Яйця гостриків можуть потрапити в організм людини через будь-які заражені об’єкти. Зазвичай переносниками кишкових паразитів стають діти, які заражаються гельмінтами від тварин або через брудні іграшки. Для діагностики кишкових паразитів, що викликають свербння в задньому проході, застосовується зіскрібок шкіри в ділянці анального отвору — частинки шкіри досліджуються під мікроскопом на яйця гостриків.

Анкілостома

Основні причини зараження анкілостомами — безпосереднє влучення личинок глистів в організм людини або прямий контакт з грунтом, в якій містяться личинки паразитів. Одна з найпоширеніших ситуацій — зіткнення з землею босих ніг. Прийнято виділяти два види анкілостом: ancylostoma duodenale і necator americanus. Один з перших ознак зараження анкілостомами — свербляча висип у місці проникнення паразитів під шкіру. Після потрапляння глистів в кишечник можуть спостерігатися такі симптоми, як втрата апетиту, діарея, біль у животі, гази. Хронічний гельмінтоз призводить до анемії, викликаної недостатністю заліза.

стронгілоїди

Як і у випадку з анкілостомами, зараження стронгілоїди найчастіше відбувається при безпосередньому контакті з грунтом, в якій знаходяться личинки глистів. Дорослі особини глистів виду strongyloides stercoralis розмножуються в тонкій кишці. Основні симптоми зараження стронгілоїди — втрата апетиту, діарея, нудота та блювання, біль у животі. В особливо серйозних випадках стронгілоїди можуть викликати серйозні пошкодження внутрішніх органів.

Стрічкові глисти

Захворювання, що викликається стрічковими глистами — теніоз. Існує два основних види стрічкових глистів, викликають захворювання в людини: бичачий ціп’як (taenia saginata) і свинячий ціп’як (taenia solium). Причиною зараження стрічковими глистами найчастіше стає вживання в їжу сирого або недоварені (недожаренним) м’яса, в якому містяться яйця глистів. Паразити прикріплюються до стінок тонкої кишки і виробляють проглоттіди — окремі членики тіла стрічкових черв’яків, в яких містяться яйця паразитів. Проглоттіди відриваються від тіла черв’яка і виходять з організму з калом, в кінцевому підсумку заражаючи грунт. В результаті яйця стрічкових глистів разом з кормом потрапляють в організм худоби.

токсокар

Токсокаріаз — зоонозних захворювання (захворювання, що передається від тварин до людини), викликане глистами виду токсокара. Переносниками захворювання зазвичай виступають домашні тварини — кішки і собаки (паразити виходять з організму тварин з калом). Вилупилися з яєць паразитів личинки провокують одне з двох захворювань: шкірну або вісцеральну форму синдрому larva migrans (так званий «синдром мігруючої личинки»). У першому випадку личинки паразитів можуть потрапити в очі і викликати серйозні проблеми із зором. У випадку з вісцеральною формою синдрому larva migrans личинки паразитів викликають пошкодження внутрішніх органів.

Трихинелла

Trichinella spiralis (трихинелла) — клас паразитичних круглих червів, збудник трихіноз. Основна причина зараження цим видом глистів — сире або непрожаренного (недоварене) м’ясо птиці чи худоби (найчастіше — свинини). Потрапляючи в організм людини, личинки проникають у тонку кишку і розвиваються в дорослих черв’яків. Дорослі особини відкладають нові яйця, вилупилися з яких личинки пересуваються по організму, викликаючи болі в животі, м’язах і суглобах.

Тріхоцефал (власоглав)

Тріхоцефал (власоглав) — один з найпоширеніших класів кишкових паразитів. Яйця глистів залишаються в тонкій кишці, а вилупилися з яєць личинки паразитів розвиваються в дорослих особин в товстій кишці. У найбільш серйозних випадках зараження паразитами призводить до анемії, геморагічного поносу і уповільнення росту.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.