Види болю внизу живота при вагітності: акушерські і не акушерські

Болі внизу живота у жінки — лякаючий симптом, особливо якщо вона носить під серцем дитину. Найчастіше, біль — це реакція організму на зростаючий вага і об’єм живота. Але іноді болі викликані іншими причинами, наприклад, порушеннями травлення або інфекцією сечовивідних шляхів. Тому вагітні жінки повинні регулярно відвідувати гінеколога, адже тільки він зможе правильно визначити причину болю і усунути її, якщо це необхідно.

Всі болі, що виникають внизу живота під час вагітності, можна розділити на дві категорії: акушерські і не акушерські. До першої категорії належать болі, що виникають при позаматкової вагітності, при передчасному відшаруванні плаценти і при загрозі переривання вагітності. До другої — болі, пов’язані з шлунково-кишковим трактом, з розтягуванням зв’язок, що підтримують матку, з напругою м’язів черевного преса або з яким-небудь хірургічним захворюванням (наприклад, з апендицитом). Крім того, біль внизу живота на ранньому терміні вагітності може свідчити про мимовільному аборті.

Болі внизу живота, що виникають при позаматкової вагітності

Позаматкова вагітність-це розвиток заплідненої яйцеклітини не в порожнині матки, а в матковій трубі. Позаматкову вагітність можна побачити при ультразвуковому дослідженні. Але якщо УЗД ще не проводилося, а тест на вагітність позитивний, то раптові болі внизу живота і запаморочення повинні насторожити жінку. Ці симптоми є наслідком того, що зростаюча яйцеклітина розриває тканину маткової труби, викликаючи біль і кровотеча, що трапляється зазвичай на п’ятій-сьомому тижні вагітності. При появі цих ознак потрібно негайно звернутися до лікаря, так як допомогти в даному випадку може тільки хірургічна операція.

Болі внизу живота, що свідчать про мимовільному аборті

Біль при вагітності може виникнути на тлі загрози мимовільного переривання вагітності При цьому біль ниючий, переймоподібний і віддає у поперек. Без ліків, як правило, не вщухає. Майже завжди подібні больові відчуттями супроводжуються виділеннями із статевих органів. Виділення можуть бути світло-коричневого або насичено-червоного кольору, і мати різну періодичність та інтенсивність. При подібних симптомах слід негайно звернутися до лікаря. Він направить вас у стаціонар для обстеження (УЗД, дослідження гормонального фону, аналізи на можливі інфекції) і збереження вагітності.

Болі внизу живота, що виникають при передчасне відшарування плаценти

Болі внизу живота можуть виникнути при передчасному відшаруванні (під час вагітності або на початку пологів) нормально розташованої плаценти (відділенні плаценти від стінки матки до народження дитини). Передчасне відшарування плаценти може початися після травми живота, фізичного перенапруження, при деяких захворюваннях, наприклад, гіпертонічної хвороби, токсикозі другої половини вагітності. При цьому відбувається розрив кровоносних судин, що супроводжується сильним болем внизу живота і кровотечею в порожнину матки, яке може привести до ускладнень з боку матері та плоду. При появі таких ознак потрібно негайно звернутися до лікаря, так як допомогти може лише швидке розродження і зупинка кровотечі.

Болі внизу живота, викликані порушенням травлення

Біль внизу живота нерідко виникає на тлі неправильного харчування. Це призводить до спазмів органів системи травлення і відгукується ниючим болем внизу живота Біль у нижній частині живота при вагітності може сформуватися на тлі існуючого перш коліту та дисбактеріозу кишечника. Щільний вечеря, погано приготовлена або не зовсім свіжа їжа надають додаткове навантаження на кишечник, що може призвести до підвищеного газоутворення і виникненню відчуття тяжкості внизу живота. Такі болі припиняються, коли завершується процес травлення, але можуть виникнути знову при подібних умовах. Найголовніше зброю боротьби з подібними болями — правильне харчування і в деяких випадках прийом ліків, рекомендованих лікарем.

Зростаюча матка здавлює кишечник, який і без того на тлі гормональних перебудов відчуває себе несолодко: знижується моторика, порушується перистальтика, запори стають частим явищем. Саме запори часто викликають біль внизу живота при вагітності Для зниження ймовірності запорів потрібно пити більше рідини, ввести в раціон багато сирої клітковини (овочів, фруктів, цільнозернового хліба) і частіше гуляти.

Болі внизу живота, викликані розтяганням зв’язувань і перенапруженням м’язів

Болі внизу живота виникають також через розтягнення зв’язок, що підтримують матку. У міру того, як росте плід, матка збільшується в розмірах, і тиск на зв’язки посилюється. Розтягнення зв’язок вельми відчутно при різких рухах, чханні, зміні положення. У цьому випадку біль різка, але короткочасна.

Біль внизу живота на пізніх термінах вагітності може так само виникнути через перенапруження м’язів черевного преса. Болі ці виникають при фізичних навантаженнях, перенапруженні. Щоб біль вщух, досить просто відпочити і розслабитися

Болі внизу живота, викликані загостренням захворювань

Вкрай рідко під час вагітності можуть загострюватися такі захворювання як апендицит, панкреатит, кишкова непрохідність. Біль при цих захворюваннях специфічна: вона наростає, супроводжується підвищенням температури тіла і нудотою, запамороченням. Не виключено, що може знадобитися оперативне хірургічне втручання. Тому краще за все як можна швидше звернутися до лікаря.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.