Відбілювання зубів — який з варіантів підійде вам?

сліпучої білизни зубів можуть похвалитися небагато: з віком емаль зубів темніє, чому в чималому ступені сприяє вживання чаю, кави, вина, інших напоїв і продуктів з натуральними або штучними барвниками. Факторів, що впливають на відтінок емалі і в кінцевому підсумку провокуючих пожовтіння зубів, безліч — крім регулярного вживання кави і чаю, це паління, нехтування правилами особистої гігієни (освіта на емалі твердого зубного нальоту або так званого зубного каменю). Для відновлення природної білизни емалі придумано відбілювання зубів — комплекс процедур, що дозволяють повернути сяючу білосніжну посмішку.

Відбілювання зубів і вибілюючі зубні пасти

Регулярне використання відбілюючої зубної пасти не сприяє радикальному відбілювання зубів: до складу таких зубних паст входять спеціальні освітлюючі речовини та абразиви, ефективно усувають змінює колір зубів наліт, однак вибілюючі зубні пасти не сприяють зміні, освітленню природного відтінку емалі, який може бути трохи жовтуватим від природи. Саме з цієї причини для максимально ефективного відбілювання зубів необхідні інші методи.

Відбілювання зубів в домашніх умовах

Все різноманіття методів, що допомагають освітлити зуби і стати володарем білосніжної усмішки, можна умовно розділити на дві основні категорії — так зване кабінетне відбілювання зубів, яке виконується в кабінеті стоматолога, і відбілювання зубів в домашніх умовах. Останній варіант оптимальний для тих, у кого не так багато часу для відвідування стоматолога, і досить зручний, оскільки не вимагає ні часових, ні фінансових витрат. Відбілювання зубів в домашніх умовах передбачає необхідність носити спеціальну капу — силіконову або поліуретанову рельєфну пластинку для зубів, яка наповнюється спеціальним відбілюючим гелем для зубів. Щоб ефективно освітлити зубну емаль, носити капу необхідно не менше двох-трьох тижнів постійно — можна носити капу або вдень, або вночі. Перші результати дії відбілюючого складу на зубну емаль можна помітити вже на четвертий-п’ятий день. Ефект такого домашнього відбілювання зубів досить стійкий — зубна емаль залишається світлою протягом тривалого часу (зрозуміло, за умови повноцінного догляду за зубами). А в якості додаткової міри кожні півроку рекомендуються короткострокові курси відбілювання.

Відбілювання зубів в кабінеті стоматолога

Кабінетне відбілювання зубів володіє в порівнянні з самостійним відбілюванням зубів рядом переваг. По-перше, такий вид відбілювання зубів припускає дуже швидкі результати: замість того, щоб протягом кількох тижнів носити капу, пацієнт отримує білосніжну посмішку за результатами всього лише одного сеансу вибілювання, тривалість якого становить півтори-дві години. Для такого відбілювання зубів застосовуються куди більш сильнодіючі відбілюючі склади з великою концентрацією та спеціальні каталізатори, що прискорюють дію осветляющих емаль гелів. У числі таких каталізаторів — спеціальні хімічні речовини, ультрафіолетове або лазерне випромінювання. Головний же плюс кабінетного відбілювання зубів полягає в тому, що контроль над процесом відбілювання зубів здійснює стоматолог, а значить, ризик ускладнень і будь-яких побічних ефектів процедури мінімальний.

Лазерне відбілювання зубів

Один з новітніх методів освітлення зубної емалі — лазерне відбілювання зубів, процедура, що передбачає видалення зубного нальоту і каменю за допомогою спеціального стоматологічного лазера. На відміну від відбілювання за допомогою спеціальних хімічних складів, така процедура вважається набагато більш щадною: лазерне випромінювання, на відміну від агресивно діючих хімічних речовин, не руйнує емаль, і тому лазерне відбілювання рекомендовано навіть у тих випадках, коли емаль дуже тонка і чутлива. Фактично лазерне випромінювання під час такої процедури виступає в ролі каталізатора: на поверхню зубів наноситься спеціальний відбілюючий гель, дія якого потім багаторазово підсилює лазерне випромінювання.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.