Відбілювання зубів — чудеса можливі, але бажані чи що?

Колір зубів людини залежить від генетичних особливостей, способу життя , і деяких захворювань. Зуби не бувають ні білосніжними, ні коричневими і тим більше чорними від природи. І те, і інше є результатом впливу зовнішніх факторів. Натурним кольором зубів людини є жовтуватий або сірувато-білий. Цікаво, що жовтувата зубна емаль міцніше білосніжною, тому з відбілюванням зубів не слід поспішати.

Зміна кольору зубів слід сприймати як сигнал про те, що пора звертатися до лікаря — можливо, не тільки до стоматолога.

Причини зміни кольору

Молочні зуби, як правило, мають білий колір, можливо, з легким голубуватим відтінком; постійні зуби — жовтувато-білі або сірувато-білі. Колір зубів може змінюватися з різних причин. Зуби можуть стати рожевими через кровотечі пульпи — так буває, наприклад, у хворих на холеру. Виражено жовті зуби можуть бути ознакою жовтяниці.

Багато продуктів харчування і медикаментозні засоби також можуть впливати на колір зубів. Деякі ягоди, наприклад, чорниця і черемха можуть змінити колір зубів на синюватий — втім, це тимчасова зміна.

Деякі антибіотики, особливо якщо людина приймала їх у дитинстві, можуть призвести до постійної зміни кольору зубів. Крім того, колір зубів дитини може змінитися, якщо його мати приймала тетрациклін на пізніх термінах вагітності.

Куріння, часте вживання кави і червоного вина також дуже сильно впливають на колір зубів. При курінні сигарет з фільтром плями на зубах з’являються не так швидко, однак тим, хто не збирається відмовлятися від шкідливої звички, цього не уникнути.

Існують різні способи поліпшення кольору зубів; найефективніший з них — професійне відбілювання. Однак дуже часто відбілювати зуби не рекомендується, так як це може послабити зубну емаль. Якщо зміна кольору зубів викликано яким-небудь захворюванням, необхідно в першу чергу вилікувати його.

Природні вікові зміни також впливають на колір зубів. У більшості людей з віком зуби стають жовтіше, так як зубна емаль зношується і через неї починає просвічувати дентин.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.