Видалення волосся: який спосіб підходить вам?

Видалення волосся — питання і краси, і необхідності: сучасні стандарти краси, активно підкріплювані голлівудськими зірками і супермоделями, вимагають постійного догляду за собою. У результаті на зміну традиційним методам видалення волосся — таким, наприклад, як гоління, епіляційну креми, воскова або цукрова епіляція, — прийшли методи куди більш ефективні — зокрема, всім відома лазерна епіляція.

В залежності від специфіки процедури видалення волосся може забезпечувати як короткочасні, так і дуже тривалі результати — хоча на сьогоднішній день косметологам ще не вдалося розробити метод, який би дозволив позбутися небажаного волосся не на тривалий термін, а назавжди. У кожного з методів видалення волосся є як свої недоліки, так і свої переваги — головним з яких, зрозуміло, є стійкість, довговічність результатів. Об’єднує процедури видалення волосся, за великим рахунком, тільки одне — всі вони дозволяють на певний термін позбутися небажаного волосся і зробити шкіру ідеально гладкою і шовковистою.

Традиційне видалення волосся за допомогою воску або цукру

До найбільш «стародавніх» методів видалення небажаного волосся з тіла відносяться методи цукрової та воскової епіляції. Хоча сьогодні ці процедури можна розглядати як чи не найпопулярніші засоби боротьби з небажаними волосками на тілі, насправді і видалення волосся за допомогою воску, і видалення волосся цукром практикувалося ще кілька століть тому — так, наприклад, вважається, що «цукрову» епіляцію придумали ще в стародавньому Єгипті.

Воскова епіляція та епіляція цукром — процедури практично ідентичні один одному; єдине їх відміну, по суті, полягає в тому, що в першому випадку для видалення небажаних волосків використовується теплий (не гарячий, пекучий шкіру) віск, а в другому випадку — спеціальна паста на основі нагрітого цукру. Одна з ключових переваг традиційного видалення волосся полягає в тому, що такими способами можна боротися з небажаними волоссям на тілі навіть у домашніх умовах, не витрачаючи ні часу, ні грошей на відвідування салону краси. Відносно дешеві, такі способи видалення волосся забезпечують, однак, не надто стійкий результат — знову робити епіляцію воском або цукром для збереження гладкості шкіри доведеться вже через два-три тижні.

Специфіка проведення процедури видалення волосся за допомогою воску або цукру полягає в тому, що волоски видаляються механічним способом — після нанесення на шкіру воскової або цукрової пасти, обволікаючої волоски, зверху накладають смужки паперу або тканини, які потім відривають одним різким рухом — разом з прилиплим воском / цукром і волосками. Зрозуміло, механічне видалення небажаних волосків — процедура достатньо болюча, і неприємні відчуття під час процедури видалення волосся вважаються головним мінусом і воскової, і цукрової епіляції. Зате протипоказань у цих методів видалення волосся практично немає, і ефективність епіляції завжди однакова — незалежно від природного відтінку шкіри і кольору волосся (які мають істотний вплив на ефективність, наприклад, лазерної епіляції).

Нові методи видалення волосся: фотоепіляція і лазерна епіляція

Фотоепіляція і лазерна епіляція — такі ж «родичі» в косметології, як і воскова та цукрова епіляція. Фотоепіляція передбачає руйнування волосяних фолікулів і запобігання зростанню небажаних волосків за допомогою направленого світлового випромінювання високої інтенсивності (звідси й назва — «фото», тобто «світло»). Лазерна ж епіляція припускає досягнення аналогічних результатів за допомогою направленого лазерного випромінювання.

І лазерна, і фотоепіляція — процедури більш дорогі, ніж традиційні методи видалення волосся. Тим не менш, досить велика вартість таких процедур цілком виправдана, оскільки вони забезпечують, на відміну від видалення волосся воском або цукром, куди більш стійкі результати на тривалий термін — і, що ще важливіше, поступово зменшують кількість зростаючих волосків, які з кожною наступною процедурою стають все більш слабкими і тонкими, менш помітними.

Тетяна Смирнова

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.