Видалення татуїровок: як відновити солідний імідж?

Татуювання — це данина молодості, але дорослим людям вони зазвичай перестають подобатися, особливо жінкам, тому постає питання про їх видалення. Видалити татуювання зовсім не так просто, як зробити, але сьогодні вже в багатьох медичних установах пропонують такі послуги.

Які існують способи видалення татуювань

Їх багато, але не всі однаково ефективні. Так, можна поверх невеликого малюнка нанести фарбу під колір тіла. Але таким способом можна приховати тільки невелику татуювання, і то не повністю.

У хірургічному кабінеті татуювання можуть видалити за допомогою висічення шкіри. Але по-перше це має бути невелика татуювання, а по-друге замість неї на шкірі залишаться рубці.

Хірург може видалити татуювання і не тільки за допомогою скальпеля. Сьогодні у нього для цього достатньо коштів. Наприклад, видалити за допомогою рідкого азоту, який має дуже низьку температуру, за допомогою електрокоагуляції. Але всі ці методи недосконалі, оскільки залишають після себе рубці. Сьогодні чаші всього татуювання видаляються або механічним способом за допомогою дермабразії, або за допомогою різних лазерів.

Протипоказанням для видалення татуювань є порушення цілісності шкіри, родимки, доброякісні пухлини і будь-які шкірні захворювання в області впливу, будь-які гострі захворювання, загострення хронічних захворювань, тяжкі серцево-судинні захворювання, злоякісні пухлини, епілепсія і вагітність.

Механічний спосіб видалення татуювань

Механічне видалення татуювань проводиться під місцевою анестезією і полягає в тому, що хірург спеціальною фрезою знімає поверхневий шар шкіри, під яким знаходиться фарба. Процедура проводиться таким чином: поверхня шкіри обробляється антисептиками, після чого її шліфують спеціальними фрезами. Епідерміс знімають фрезою з дрібною діамантовою крихтою до появи перших крапельок крові (це приблизно один міліметр поверхні шкіри).

Але найнеприємніше починається після операції. Протягом близько двох тижнів відкрита рана спочатку затягується і покривається скоринкою, потім скоринка відпадає і залишається свіжий рожевий рубець. В цей час саме головне — не допустити потрапляння в рану інфекції, тому застосовуються різні антибактеріальні препарати. Після того, як скоринка відпаде, потрібно постаратися, щоб якнайшвидше дозрів рубець. Свіжий рубець має яскраво-рожевий колір, але з часом в ньому запустевают кровоносні судини і ин блідне. Після механічного видалення татуювань рубці залишаються завжди, але від якості загоєння і післяопераційного догляду залежить, наскільки вони будуть грубими. Після повного дозрівання рубця можна проводити різні косметичні процедури по його зменшенню та згладжування.

Існує і більш щадний метод мікрошліфовка. Але вона проводиться в кілька етапів, що також не дуже зручно.

Видалення татуїровок за допомогою лазера

Оптимальним способом сьогодні вважається видалення татуювань за допомогою лазера. Це досить болюча процедура, тому вона також проводиться під місцевою анестезією.

Сьогодні для видалення татуювань застосовується кілька видів лазерів, промінь яких спрямовується дуже точно, селективно (вибірково) впливаючи на забарвлені ділянки шкіри і не зачіпаючи навколишні тканини. Ця методика отримала назву селективної фотокавітація. Якщо малюнок великий, то доводиться робити кілька сеансів лазерної дії. Іноді після таких процедур на шкірі утворюються пухирі, які засихають, утворюючи корочку, а після відпадання скориночки в деяких випадках залишаються рубці.

Різні увазі лазерів застосовуються для видалення різних татуювань. Наприклад, за допомогою рубінового лазера видаляють поверхневі татуювання зеленого, синього та чорного кольорів. Більш глибокі татуювання рубіновим лазером не видалити — збільшення потужності впливу може викликати опіки з подальшим формуванням рубців і пігментних плям. Також, як і рубіновий лазер, діє олександритовий лазер, але такі ж татуювання видаляються їм швидше.

Найкраще для видалення глибоких татуювань підходить неодимовий лазер. Він впливає на шкіру одночасно кількома хвилями різними по довжині, що дозволяє йому видаляти татуювання будь-якого кольору, розташовані на будь-якій глибині, не ушкоджуючи при цьому шкіру.

Існують і такі лазери, які можуть випарювати поверхневі шари шкіри, не зачіпаючи глибоких. Після цього не залишається ніяких шрамів. Такий метод має назву лазерної вапоризації. Але їм можна видалити тільки поверхневі татуювання, які не переходять на поверхню дерми. Такі татуювання можуть робити тільки професіонали, аматорські ж «малюнки», як правило, проникають глибоко.

Люди у всьому світі сьогодні прагнуть позбутися від помилок молодості — татуювань, які деколи дійсно заважають жити.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.