Видалення шрамів — повністю позбутися неможливо

Шрами, або рубці — це щільні утворення на шкірі , безпосередній результат природного механізму регенерації шкіри після якого-небудь ушкодження. Шрами можуть утворитися в результаті будь-якого пошкодження шкіри — наприклад, після хірургічної операції, яка передбачала виконання розрізу на шкірі, або запальних захворювань (наприклад, акне).

Класифікація шрамів передбачає дві основні категорії: гіпертрофічні і атрофічні шрами. Гіпертрофічні шрами добре помітні, вони виступають над поверхнею шкіри, будучи результатом надмірного утворення нової тканини в місці пошкодження. Атрофічні шрами, навпаки, є наслідком недостатнього утворення нових тканин замість зруйнованих. В залежності від характеру утворилися шрамів видалення шрамів може бути різним: так, наприклад, для видалення гіпертрофічних шрамів особливо ефективним вважається метод ін’єкцій стероїдних препаратів.

Видалення шрамів ін’єкціями стероїдів

Ін’єкції особливих препаратів — стероїдів вважаються одним з найбільш ефективних методів видалення шрамів, викликаних надмірним утворенням нової тканини замість зруйнованої. Вважається, що стероїди сповільнюють ріст і активність клітин-фибропластов, що, в свою чергу, зменшує кількість колагену, основного «будівельного елемента» рубцевої тканини. Таким чином, цей метод корекції шрамів з часом допомагає зменшити шрами, зробити їх менш помітними. Будучи досить м’яким, обтяжливим методом корекції шрамів, такий ін’єкційний метод забезпечує оптимальні результати тільки за умови регулярного повторення процедур, інтервал між якими може становити тридцять-сорок днів. Побічні ефекти такої процедури нечисленні, до найбільш розповсюджених відносяться зміни пігментації шкіри в місці ін’єкції.

Кріотерапія

Кріотерапія — окремий напрямок в медицині і косметології, що припускає вплив на шкіру холодом за рахунок використання рідкого азоту. Рідкий азот «заморожує» рубцеву тканину, пом’якшуючи її. Найефективніше видалення шрамів за рахунок методів кріотерапії тоді, коли обробка пошкоджених ділянок шкіри рідким азотом поєднується з супутніми ін’єкціями стероїдів. Видалення шрамів методами кріотерапії не рекомендовано у разі утворення великих келоїдних рубців, які представляють собою пухлиноподібне розростання сполучної тканини шкіри. Побічні ефекти кріотерапії незначні і зазвичай обмежуються короткочасним роздратуванням шкіри, відчуттям свербежу, лущенням.

«Механічне» видалення шрамів

Для того, щоб зробити шрами менш помітними, застосовується мікродермабразія — процедура механічної шліфовки шкіри, «яка знімає» верхній її шар за рахунок дії мікроскопічних абразивних часток. Така процедура, зокрема, показана для корекції рубців, утворених в результаті акне. Мікродермабразія — досить популярна косметична процедура, яка рекомендована не тільки для корекції шрамів, але і для вирішення ряду інших проблем зі шкірою, від усунення порушень пігментації до корекції зморшок та інших ознак старіння шкіри. Мікродермабразія як метод видалення шрамів має ряд недоліків — по-перше, вона підходить далеко не для всіх видів шрамів, а, по-друге, вимагає досить тривалий період відновлення. Після видалення верхнього шару шкіри за рахунок мікродермабразії шкіра дійсно стає більш рівною, гладкою і м’якою, проте результати можна оцінювати не раніше, ніж через місяць — кілька тижнів потрібно на те, щоб шкіра Поджо після травмуючого впливу абразивних речовин.

Ін’єкції гелів-«філлерів»

Один з методів видалення шрамів, ефективний тільки відносно атрофічних шрамів — ін’єкції спеціальних гелів-«філлерів», як правило, на основі гіалуронової кислоти, «заповнюють» нерівності шкіри і вирівнюючих її поверхню. Зокрема, такий метод видалення шрамів підходить для корекції рубців, що залишилися після акне. Біогель, які застосовуються для корекції рубців — це ті ж самі препарати, що використовуються, наприклад, для корекції вікових змін шкіри: ювідерм, рестилайн та інші препарати на основі гіалуронової кислоти.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.