Видалення родимих плям: непроста справа

Нешкідливі дрібні родимки і великі, добре помітні родимі плями найчастіше не вимагають видалення: видалення родимих плям може бути необхідним у тих випадках, коли існує підозра на злоякісне утворення або ж тоді, коли родимка псує зовнішність. Якими б не були причини, що викликали необхідність видалення родимих плям, існує безліч різних методів усунення цих дрібних дефектів пігментації шкіри — від кріодеструкції, видалення родимок за допомогою «заморозки» шкіри, до видалення лазером.

Вибирати метод видалення рідного плями можна тільки після консультації з відповідним фахівцем — дерматологом або онкодерматологу, оскільки, в залежності від типу і стану шкіри, розмірів і кольору рідного плями, переважними і найбільш ефективними можуть виявитися зовсім різні методи видалення родимки.

В яких випадках показано видалення родимих плям

Процедура з видалення родимих плям — це не тільки естетична необхідність, але і, в деяких випадках, дуже важлива процедура, що дозволяє виявити причину змін рідного плями і усунути ймовірність наявності злоякісного утворення. Звертатися до дерматолога для видалення рідного плями рекомендовано в наступних випадках:

 • При зміні розмірів родимки (якщо родима пляма помітно збільшується в розмірах з плином часу)
 • При зміні кольору родимки (потемніння, освітлення)
 • При зміні контурів рідного плями (зокрема, при появі припухлості по краях, запалення по контуру рідного плями)
 • За інших змінах рідного плями (появі роздратування, лущення шкіри).
 • Основні методи

 • Видалення родимок лазером: ця процедура передбачає освітлювання або повноцінне видалення рідного плями з допомогою направленого потоку лазерного випромінювання. Лазерне видалення родимих плям практично безболісно і досить ефективно. Тим не менш, така процедура не рекомендована для видалення глибоко розташованих родимок, які за допомогою лазерного випромінювання усунути неможливо. А ось для дрібних родимок — особливо тих, які розташовуються на шкірі обличчя і псують зовнішність — лазерне видалення родимих плям може стати оптимальним варіантом, оскільки небезпека утворення рубців після процедури — на відміну від хірургічного видалення родимок — мінімальна.
 • Видалення родимок рідким азотом (кріодеструкція): цей метод передбачає вплив на шкіру в місці розташування родимки рідкого азоту, моментально заморожує тканини і, таким чином, що викликає руйнування рідного плями. Кріодеструкція — процедура сумнівної ефективності: на відміну від лазерного видалення родимих плям, що передбачає точкове вплив, методи кріодеструкції менш точні, через що від впливу рідкого азоту можуть постраждати навколишні ділянки шкіри.
 • Видалення родимок хірургічним шляхом: традиційний метод видалення родимих плям, цілком затребуваний і сьогодні навіть незважаючи на появу нових способів боротьби з різними дефектами шкіри. Хірургічне видалення родимок передбачає виконання розрізу на шкірі і видалення ділянки тканин хірургічними інструментами. Ця процедура показана в тих випадках, коли існує ризик онкологічного захворювання шкіри. Істотний недолік процедури — підвищений ризик утворення рубців і шрамів після операції, особливо актуальний при виконанні глибокого розрізу на шкірі з наступним зшиванням хірургічними нитками.
 • Потенційні ризики

  Ефективність усунення рідного плями і потенційні ризики, пов’язані з цією процедурою, залежать від вибраного методу видалення родимки. У якихось випадках (наприклад, при видаленні рідного плями хірургічним шляхом) досить великий утворення шрамів після процедури, в якихось (зокрема, при видаленні родимок за допомогою лазерного випромінювання) — ризик опіку. Втім, багато побічні ефекти видалення родимих плям — і, зокрема, утворення рубців — цілком піддаються корекції. Потенційні ризики, як і переважний метод видалення родимих плям, може оцінити тільки фахівець.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.