Видалення мигдалин — коли слід проводити операцію?

Мигдалини складаються з особливої тканини, яка бореться з інфекцією . Багато інші органи в горлі та інших частинах тіла містять цю тканину, тому і без мигдалин організм може опиратися інфекціям. Якщо ви часто страждаєте від запалення мигдалин (тонзиліту, в просторіччі ангіни), лікар може порекомендувати видалення мигдалин.

Операція

Операція по видаленню мигдалин (тонзилектомія) проводиться під загальним наркозом.

Хірург видалить мигдалини і припинить кровотеча. Для цього використовується діатермія (нагрівання тканин за допомогою електричного струму), яка зупиняє кровотечу, впливаючи на кровоносні судини.

Завдяки загальному наркозу ви нічого не відчуєте під час операції. Якщо ви незабаром почнете нормально їсти і пити, і не з’явиться ознак інфекції, вас випишуть з лікарні протягом кількох днів.

Чи є альтернативи?

Не існує такого ліки, яке могло б запобігти виникненню тонзиліту. Антибіотики можуть допомогти вилікувати тонзиліт. Але якщо це захворювання виникає у вас часто, антибіотики можуть перестати діяти.

Таким чином, видалення мигдаликів — єдиний спосіб, який гарантує, що тонзиліт не буде повторюватися.

Перед операцією

Киньте палити, якщо курите, і постарайтеся знизити вагу, якщо ви страждаєте від зайвої ваги. Якщо у вас є проблеми з тиском, серцем або легенями, зверніться до терапевта, щоб перевірити, що всі ці проблеми знаходяться під контролем. З’ясуйте в лікарні, чи можете ви приймати протизаплідні таблетки або гормонозамісну терапію.

Знайдіть того, хто зможе відвезти вас у госпіталь, забрати додому і доглянути за вами після операції.

Якщо ви регулярно приймаєте які-небудь ліки, візьміть їх із собою до лікарні. Перед операцією ви пройдете всі необхідні обстеження, щоб з’ясувати, чи готові ви до операції.

Якщо ви приймаєте аспірин, розкажіть про це лікаря. Вам треба буде перестати приймати його за тиждень до операції. Справа в тому, що аспірин розріджує кров і може викликати кровотечу. Обов’язково розкажіть лікарю і медсестрам, якщо у вас є алергія на певні ліки.

Вам пояснять необхідність всіх процедур і запропонують підписати форму згоди на операцію. Перш ніж підписати цей документ, переконайтеся, що ви отримали всю необхідну інформацію про майбутню операцію, можливі ускладнення і так далі. Не соромтеся задавати питання.

Якщо у вас захворіли на застуду чи ангіну менш, ніж за тиждень до запланованої операції, повідомте про це в лікарню. У більшості випадків операцію відкладуть до тих пір, поки ви не видужаєте.

Після операції — у лікарні

Вам можуть дати кисневу маску на кілька годин, якщо у вас були проблеми з серцем, органами дихання, якщо ви палите або страждаєте надмірною вагою.

Спочатку ви відчуватимете біль у горлі, і вам буде складно рухати щелепою. Також можлива легка біль у вухах. Вам дадуть знеболюючі. Якщо біль посилюється, попросіть збільшити дозу.

Через загального наркозу ви можете відчувати себе трохи загальмовано і незграбно протягом приблизно двадцяти чотирьох годин. Медперсонал подбає про вас в цей період.

Дуже важливо якомога швидше після операції почати їсти і пережовувати тверду їжу. Першим прийомом їжі після операції може бути м’яке морозиво, так як воно полегшує біль у горлі. Але потім краще їсти тверду їжу, це прискорює загоєння. Якщо ви будете тільки пити, ймовірність кровотечі або інфекції буде вище.

Перед випискою з лікарні вам можуть призначити повторний огляд у отоларинголога через деякий час.

Після операції — вдома

Якщо у вас триває біль у горлі, приймайте болезаспокійливі кожен 6:00.

Удома теж важливо їсти тверду їжу. Але перший час варто уникати сухарів, пластівців і тому подібних продуктів з гострими краями.

Ви зможете повернутися до роботи через десять днів після операції.

Можливі ускладнення

Як і у випадку будь-якої операції з загальним наркозом, є невеликий ризик ускладнень. Але якщо ви будете дотримуватися всі рекомендації лікарів, імовірність цього майже нульова.

У двох-трьох відсотках випадків можливі кровотечі через кілька годин після операції. Лікар зможе зупинити кров, притиснувши до місця операції спеціальну губку.

Якщо кровотеча почнеться через кілька днів після виписки з лікарні, вам треба буде знову звернутися за медичною допомогою.

Є невеликий ризик інфекції. Якщо біль у горлі посилюється, виникає головний біль або підвищується температура, це може бути ознакою інфекції. У цьому випадку слід звернутися до лікаря, який призначить лікування антибіотиками.

Якщо у вас виникають якісь запитання, проконсультуйтеся з лікарем.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.