Видалення кісти яєчника: «до» і «після» процедури

загрузка...

Видалення кісти яєчника рекомендується в тих випадках, коли кіста розростається до великих розмірів, постійно зростає, не зникає самостійно через два-три менструальних циклу і викликає біль або інші симптоми. Крім того, видалення кісти яєчника обов’язково при підозрі на ракове захворювання.

У більшості випадків видалення кісти яєчника хірургічним шляхом не передбачає необхідності видалення яєчника повністю — така процедура називається цистектомії. У деяких випадках, однак, видалення кісти яєчника виконується разом з яєчником — така процедура називається оваріектомії (оофоректоміей). Інший яєчник після такої процедури залишається неушкодженим і функціонує нормально. Нарешті, якщо існує ризик перетворення кісти яєчника в злоякісне утворення, потрібно гістеректомія — видалення хірургічним шляхом обох яєчників і матки. У рідкісних випадках така операція призначається і при формуванні множинних кіст яєчників після настання менопаузи.

Видів кіст яєчника дуже багато, і більшість з них нешкідливі — за статистикою, дев’ять з десяти кіст є доброякісними утвореннями, з плином часу зникають самостійно і не потребують хірургічного втручання. Видалення кісти яєчника може знадобитися в наступних випадках:

 • При підозрі на ракове захворювання
 • Якщо розростається кіста яєчника викликала перекрут яєчника, порушення притоку крові до яєчника і ризик некрозу тканин
 • Якщо кіста викликає біль і інші виразні симптоми
 • При розриві кісти, викликати внутрішню кровотечу
 • Якщо кіста велика і чинить тиск на сечовий міхур та інші органи
 • Які альтернативи видалення кісти яєчника?

  Якщо формування і розростання кісти яєчника проходить безсимптомно, лікар може обмежитися методом спостереження — періодичними перевірками зміни стану кісти раз на місяць — два місяці. Будь-які зміни розмірів і стану кісти визначаються за допомогою ультразвукового дослідження, за результатами якого визначається необхідність в подальших аналізах або лікуванні. У більшості випадків, однак, методу спостереження цілком достатньо — кісти яєчників зникають самостійно.

  Процедура

  Хоча сама по собі процедура видалення кісти яєчника досить проста, в деяких випадках можуть знадобитися певні підготовчі заходи. Так, наприклад, перед видаленням кісти яєчника гінекологи настійно рекомендують на якийсь час відмовитися від куріння, оскільки куріння збільшує ризик інфекції, яка уповільнює відновлення після операції. Крім того, в деяких випадках перед видаленням кісти яєчника необхідно відмовитися від їжі і пиття мінімум за шість годин до операції. Нарешті, перед видаленням кісти яєчника може знадобитися ін’єкція спеціальних препаратів, що перешкоджають згортанню крові і таким чином запобігають формуванню тромбів у венах.

  Видалення кісти яєчника зазвичай виконується через невеликий надріз на шкірі в області живота, через який в черевну порожнину вводяться маленькі хірургічні інструменти і лапароскоп, який полегшує процедуру видалення кісти. У більшості випадків тривалого перебування в лікарні після видалення кісти яєчника не потрібно — додому можна повернутися в той же день або на наступний день. Після операції розріз зшивається спеціальними хірургічними нитками, з часом розсмоктується.

  У дуже рідкісних випадках для видалення кісти яєчника вимагається більш інвазивна процедура — лапаротомія, що припускає єдиний великий розріз на животі. Термін відновлення після операції в таких випадках набагато більше. Вибір методу видалення кісти залежить від безлічі чинників — у тому числі виду і розмірів кісти, наявності виразних симптомів, загального стану здоров’я жінки і її віку.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.