Видалення бородавок — не займайтеся самодіяльністю

Більшість людей спочатку намагаються видалити бородавки домашніми засобами. Якщо все робити правильно, домашнє лікування проходить успішно і менш болісно, ніж процедура, яку проводить косметолог або лікар. Якщо ви не впевнені в тому, що освіта у вас на шкірі є бородавкою і / або якщо у вас діабет, захворювання периферичних артерій або інші серйозні порушення, перед видаленням бородавки потрібно порадитися з професіоналом-медиком.

Не використовуйте описані нижче способи для видалення генітальних бородавок.

Видалення бородавок за допомогою саліцилової кислоти

Саліцилова кислота продається в аптеках у вигляді мазі або розчину, які потрібно наносити на бородавки. Перед використанням саліцилової кислоти уважно прочитайте інструкцію, вкладену в упаковку, і якщо вам щось залишиться незрозуміло, задайте свої питання аптекаря або лікаря. Щоб позбавитися від бородавки за допомогою саліцилової кислоти, зазвичай потрібно від декількох тижнів до декількох місяців.

 • Перш ніж наносити саліцилову кислоту, допомогти у воді ту ділянку шкіри, на якому знаходиться бородавка. Вона розм’якне і кислоті буде легше проникнути в шкіру.
 • Наносьте саліцилову кислоту на бородавку перед сном. Перев’яжіть це місце пов’язкою або заліпіть пластиром і надіньте шкарпетки. Вранці змийте кислоту.
 • саліцилову кислоту потрібно наносити безпосередньо на бородавку; уникайте її потрапляння на інші ділянки шкіри.
 • При досить тривалому використанні саліцилова кислота розм’якшує бородавку настільки, що її тканини можна буде легко видалити.
 • Обережно видаляйте омертвілі тканини кожен день або 1-2 рази на тиждень за допомогою пемзи або так, як вказано в інструкції. У омертвілої тканини все ще знаходиться вірус, який викликав появу бородавок, тому віддалену тканину рекомендується спалити. Не використовуйте пемзу, за допомогою якої ви видаляєте бородавки, для якихось інших цілей.
 • Якщо через лікування ділянку шкіри, на якому знаходиться бородавка, стає дуже чутливим, припиніть використання саліцилової кислоти на 2-3 дні.
 • Видалення бородавок за допомогою пластиру

  Цей спосіб дещо простіше попереднього. Купіть в аптеці спеціальний пластир для видалення бородавок. Його активними компонентами бувають саліцилова кислота та інші речовини. (Зустрічаються рекомендації таким же чином використовувати звичайний пластир, і навіть скотч).

 • Виріжте шматочок пластиру, максимально схожий за формою на поверхню бородавки.
 • Приклейте пластир до бородавки і залиште його на 6 днів. Якщо він відклеїться, приклейте новий шматочок.
 • Через 6 днів зніміть пластир і розпарте бородавку. За допомогою пемзи обережно зіскоблити розм’якшену поверхню бородавки. Не тріть надто сильно — потрібно видалити тільки те, що сходить легко і без болю. Через 12-24 години знову приклейте пластир на 6 днів. Повторюйте процедуру, поки бородавка не зійде, але не довше двох місяців.
 • Інші методи

  Чистотіл є популярним народним засобом для видалення бородавок. Саме за свої властивості він отримав таку назву. Сік чистотілу потрібно регулярно наносити на бородавку, поки вона не зійде. Для більшої ефективності бородавку перед нанесенням соку рекомендується розпарювати. Можна також спробувати натирати бородавку соком свіжих бобів, часнику та цибулі. Ці засоби діють повільніше саліцилової кислоти і не завжди виявляються ефективними.

  Більшість бородавок безпечні, безболісні і не потребують спеціального лікування. Якщо ви все ж таки вирішите видаляти бородавку самостійно, виконуйте всі необхідні заходи обережності і запасіться терпінням — домашні методи лікування працюють не дуже швидко. Крім того, майте на увазі, що саліцилова кислота допомагає, в середньому, у 75% випадків. Оскільки вона є найдієвішим засобом з тих, які можна використовувати в домашніх умовах, якщо вона вам не допомогла, доведеться звертатися за допомогою до фахівця. Найчастіше косметологи або лікарі видаляють бородавки за допомогою рідкого азоту або лазера. Процедуру проводять, використовуючи місцевий анестетик. Сама процедура займає небагато часу, зазвичай всього декілька хвилин. Після неї ділянку шкіри, на якому була бородавка, може досить сильно боліти. Зазвичай такий біль вдається зняти за допомогою безрецептурних знеболювальних. Шкіра буде гоїтися кілька тижнів. Протягом цього часу рекомендується уникати прямих сонячних променів. Також слід відмовитися від косметики, що містить спирт. Якщо бородавка була не дуже велика, на її місці не залишиться рубців, і через декілька тижнів ніщо не буде нагадувати про те, що колись вона взагалі була.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.