Вибір першої взуття для дитини: топ, топ, тупотить малюк

Дитині виповнився рік, а може бути, навіть і не виповнився, але він почав ходити і батьки вперше замислюються про придбання перше взуття для нього. На прилавках магазинів відзначається велика різноманітність дитячих черевичок, сандалій, пінеток, туфельок і босоніжок. Вони різного кольору, різного розміру і фасону, призначені для носіння в різний час року. Досить важко зробити правильний вибір, тому краще вивчити це питання заздалегідь.

Особливості дитячої ноги

Нога дитини, робить перші кроки, знаходиться в стадії формування. Звертає увагу на себе відносна її товщина і м’якість — це обумовлено добре розвиненою підшкірно-жирової клітковиною. Багато кісток стопи складаються з хрящової тканини, що в цілому зумовлює не тільки м’якість, але і податливість, тому від взуття значною мірою залежить, якою стане нога дитини в майбутньому, а значить, взуття впливає на його здоров’я в цілому.

Не варто забувати, що на підошві стопи знаходяться активні точки, природний масаж яких при ходьбі босоніж робить великий оздоровлюючий вплив на весь організм в цілому, тому взуття дитині потрібно надягати лише у разі потреби, а не для естетичного сприйняття оточуючими.

При ходьбі босоніж ноги дитини в нормі прохолодні — це не повинно лякати батьків і не є приводом для надягання взуття. Взуття має захищати ногу дитини від шкідливих забруднень і утеплювати в холодну пору року — не більше того.

Нога дитини росте дуже швидко: за рік вона може виростати на два — три розміри, що потребує досить частої зміни взуття. Купувати взуття на виріст не можна, так як в ній нога дитини погано фіксується, що чревато травмами і формуванням неправильної човгає ходи, що заважає рухової активності дитини, погіршує поставу.

Правила вибору першої взуття

 • Дуже добре перед відвідуванням взуттєвого магазину сходити з дитиною до ортопеда. Це не займе багато часу, зате лікар точно скаже, яка взуття потрібна саме вашій дитині. Пам’ятайте: ортопедичне взуття потрібна невеликій кількості дітей, але купувати дитяче взуття потрібно завжди в спеціалізованих магазинах, у перевірених виробників.
 • Взуття купувати потрібно в другій половині дня, так як в цей час нога має свої максимальні розміри. Якщо в магазин ви плануєте йти без дитини, то обводити ногу по контуру і вимірювати її розмір також потрібно увечері.
 • Взуття має бути зроблена з натуральних, дихаючих матеріалів, особливо це стосується устілки і внутрішньої частини. Перевагу потрібно віддавати натуральній шкірі. Це необхідно, тому що в дихав черевиках нога дитини перегрівається, що викликає розслаблення м’язів стопи і неправильне її формування, сприяє простудним захворюванням.
 • У першій взуття дитини повинні бути закритий верх, каблук заввишки близько 0,5 сантиметрів, прямий або слега винесений вперед носок, абсолютно рівна устілка без викладення склепінь або клинів, добре вбирає вологу.
 • Необхідності в супінатори при наявності каблука немає. Більш того, багато ортопеди вважають супінатор шкідливим для здорових дітей, так як він заважає природному формуванню зводу стопи, змушуючи м’язи завжди знаходитися в однаковому вимушеному положенні.
 • Підошва повинна бути жорсткою, але достатньо гнучкою для перекату стопи при ходьбі. Гнучкість підошви можна перевірити тестом на згинання, при якому вона повинна згинатися в формі рівномірної дуги без особливого зусилля. Товщини підошви повинно вистачати для гасіння і перерозподілу удару при різкій опорі на стопу.
 • Носок черевика повинен мати достатньо місця для пальців стопи і добре охороняти їх від травм, тому перевагу потрібно віддати досить жорсткому носку округлої форми. Відстань від краю носка взуття до пальців має бути близько півтора сантиметрів.
 • Задник повинен бути стійким і твердим, добре фіксуючим п’ятку. Між ахілловим сухожиллям і краєм задника повинен проходити кінчик мізинця. П’ятка при ходьбі не повинна зміщуватися відносно задника.
 • У дитини ніжки можуть бути різного розміру, в такому випадку взуття потрібно підбирати по більшій.
 • Застібка може бути якою завгодно, але вона повинна бути зручною і забезпечувати надійну фіксацію стопи від зсуву.
 • Вибравши відповідну пару черевиків, попросіть дитину походити в них близько п’яти хвилин. Якщо черевики дитині не заважають, він рухається як звичайно — можна купувати.
 • Якщо через деякий час після носіння взуття ви відзначаєте деформацію одного або обох черевиків — зверніться до ортопеда.
 • Не можна використовувати взуття, яке вже носив небудь дитина. Її можна надягати тільки в тому випадку, якщо взуття не зберегла відбиток свого колишнього власника на устілці і не є деформованою.

  Світлана Шимкович

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.