Ветивер: ефірна олія умиротворення

загрузка...

Тропічна непомітна трава ветивер цінується у всьому світі завдяки своїм потужним корінню , з яких отримують дороге ветіверовое ефірна олія. Продукт переробки стійкий до розбавлених кислот і лугів, має важкий деревне в’язкий земної запах. Використовують масло ветівера для віддушок мила, приготування дорогих парфумів, у косметології та ароматерапії.

Що таке ветивер

Ветивер (Chrysopogon zizanioides) відноситься до сімейства злакових, батьківщиною рослини вважається Індія. Культивують траву в Китаї, Бразилії, Японії, Франції, на Гаїті, Яві заради одержуваних шляхом відгону з парою, гідродістілляціей з коренів цінного ветіверового ефірної олії. Продукт переробки представляє собою тягучу, в’язку темно-коричневу рідину з характерним деревним ароматом. Склад олії дуже складний і повністю залежить від умов і регіону проростання, віку кореневищ. При цьому в переробку йдуть як дикі, так і культурні рослини ветиверії. Найціннішим визнано явское масло (вирощене на острові Ява), яке отримують з коріння дворічної витримки.

Значення і застосування ветіверового масла

У косметичній промисловості масло ветівера застосовують в якості важливого компонента для віддушок мила. Однак найважливішою метою вироблення олії є отримання ветіверілацетата, рідини з тонким запахом тютюну і троянди, яка широко використовується в парфумерії. Ветіверовое масло добре поєднується в рівних пропорціях з маслом сандалового дерева, пачулі, геранієвих, жасминовим і рожевим маслами. При передозуванні якогось компонента може домінувати важка деревна нота.

Ефірне масло ветівера використовується в якості розслабляючого засобу при безсонні, стресах, як потужний антідіпрессант. З цією метою п’ять-шість крапель додають в теплу ванну перед сном або / і одну-дві краплі в аромалампу, аромакулон. Після прийому такої ароматичної ванни шкіра тіла стає пружною і підтягнутою, йдуть м’язові спазми й затиски. Такі водні процедури швидко відновлюють гормональний баланс.

Ветіверовое масло має бактерицидну, протизапальну, імуномодулюючу, гормонотропну і розслаблюючу дію, з його допомогою легко і швидко можна прибрати розтяжки на животі і грудях, воно сприяє збереженню пружності молочних залозі, особливо після закінчення лактації малюків. Ефірне масло ветівера знімає наслідки стресу, утома, занепокоєння, страхи.

Для ароматизації приміщення додають три-п’ять крапель суміші ефірних олій з ветіверовим, наливають воду і запалюють аромалампу. Замість неї можна капнути одну-дві краплі масла ветівера в чашку з гарячою водою і помістити її на батарею в кімнаті. Час проведення такої приємної розслаблюючій процедури — не більше двадцяти-тридцяти хвилин. З особливою обережністю слід використовувати ветіверовое масло при вагітності.

За допомогою додавання двох-трьох крапель ветіверового масла в крем, лосьйон або тонік, можна домогтися отримання нового за своїми очисним і заспокійливим властивостям косметичного засобу. Змішаний в пропорції п’ять крапель на п’ять столових ложок базового рослинної олії (оливкової, мигдалевого, персикового, авокадо, жожоба), ветивер придатний для релаксаційного масажу тіла. Після кількох таких процедур шкіра стає молодий, немов сяючою зсередини.

Це цікаво

Ветіверовое масло різних виробників може відрізнятися як по запаху, так і за кольором. Якщо масло натуральне і це підтверджено супровідними документами, його можна використовувати як для внутрішнього прийому, так і для масажу, ванн, масок, ароматерапії. Різниця споживчих властивостей продукту залежить від місця зростання рослини, ботанічної чистоти коренів і їх віку, умов і термінів зберігання масла, навіть ємності, в які олія розливають.

Ароматичні властивості кореневищ ветівера з античних часів використовувалися для обкурювання приміщень на Сході. В Індії вплітали в килимки, фіранки для вікон коріння ветиверії, щоб, висихаючи, вони поступово віддавали свій земний деревний запах, заспокоюючи, умиротворений.

Жанна Пятірікова

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Народні поради. Додайте в закладки постійне посилання.