Верошпірон — застосовувати обережно!

Верошпірон відомий давно і зарекомендував себе з позитивної сторони. Але цей препарат повинен прийматися строго за призначенням лікаря, так як крім виведення рідини він ще сприяє затримці в організмі калію, без якого не може нормально працювати серцевий м’яз. Але й занадто велику кількість калію для організму небезпечно.

Кому його виписують?

Верошпірон використовується для лікування підвищеного кров’яного тиску і застою рідини в організмі, через якого розвиваються хвороби серця, нирок і проблеми з легенями. Верошпирон стимулює нирки так, щоб вони виводили надлишок рідини і солі разом із сечею.

Як його приймають?

Зазвичай рекомендується приймати верошпирон двічі в день. Дотримуйтесь вказівок, отриманими від лікаря, або інструкціям на упаковці. Якщо вам потрібно приймати верошпирон раз в день, то краще робити це вранці; якщо двічі в день, то вранці і після обіду. Не приймайте його ввечері, в іншому випадку вночі вам доведеться дуже часто ходити в туалет.

Верошпірон випускають у вигляді таблеток та капсул. Приймайте його з їжею або відразу після їжі. Доктор може змінити дозування та частоту прийому в залежності від того, як ваш організм буде реагувати на ліки.

Особливі вказівки

Під час прийому верошпирона зважуйтеся кожен день або через день і негайно зв’яжіться з лікарем, якщо почнете швидко набирати вагу.

Обов’язково проходьте всі обстеження, які вам призначив лікар. Потрібно регулярно перевіряти кров’яний тиск, а також здавати кров для аналізів. Не припиняйте прийом верошпирона, не проконсультувавшись з лікарем.

Слід внести деякі зміни в харчування. Уникайте солоної їжі, замінників солі, що містять калій і великої кількості продуктів, до складу яких входить ця речовина (це, наприклад, банани, абрикоси, кокоси, фініки, чорнослив, персики, грейпфрути, помідори та апельсини).

Якщо ви забудете прийняти верошпирон під час, прийміть таблетку, як тільки згадаєте про це. Однак якщо час приймати чергову пігулку зовсім близько, приймати пропущену дозу верошпирона не слід.

Запобіжні заходи

Обов’язково повідомте лікаря, якщо у вас є захворювання нирок, перш ніж починати прийом верошпирона.

Аспірин може послаблювати дію верошпирона, а деякі інші ліки занадто знижують кров’яний тиск, що призводить до запаморочення і непритомності.

Повідомте свого лікаря про будь препаратах, рецептурних і безрецептурних, які ви приймаєте. Це стосується і вітамінних добавок, особливо тих, які містять калій.

Зберігайте ліки в недоступному для дітей, сухому і темному місці, при температурі не вище 25С.

Механізм дії верошпирона

Верошпірон (міжнародна непатентована назва — спіронолактон) — сечогінний лікарський препарат, який на відміну від звичайних сечогінних засобів не виводить калій, а сприяє його накопиченню в організмі.

Механізм дії верошпирона заснований на тому, що він конкурує з гормоном наднирників альдостероном, зв’язуючись з його рецепторами (нервовими закінченнями, чутливими до альдостерону), в результаті чого з організму виводиться рідина, натрій і хлор, а калій і сечовина залишаються в організмі і можуть накопичуватися. Крім того, знижується кислотність сечі. Ефект після прийому верошпирона з’являється на другий-п’ятий день після початку його прийому.

При прийомі внутрішньо препарат повністю всмоктується в кров, зв’язується з білками крові, потім надходить у печінку, розкладається в ній на окремі продукти обміну (метаболіти) і виводиться з сечею і калом.

Показання та протипоказання для застосування верошпирона

Верошпірон призначається:

 • при стабільно високому артеріальному тиску разом з іншими препаратами;
 • при набряках на тлі хронічної серцево-судинної недостатності;
 • при підвищеному вмісті в крові гормону кори надниркових залоз альдостерону (наприклад, при набряках ниркового походження, цирозі печінки, який супроводжується скупченням рідини в черевній порожнині);
 • при нестачі в організмі калію і магнію в сполученні з показаннями до прийому сечогінних препаратів;
 • для виявлення первинного гіперальдостеронізму (підвищеного виділення альдостерону гормонами наднирників).
 • Протипоказання для застосування верошпирона:

 • при аддісоновой хвороби (недостатності функції кори надниркових залоз);
 • при підвищеному вмісті в крові калію;
 • при зниженому вмісті в крові натрію;
 • при тяжких порушеннях функції нирок;
 • при затримці виведення сечі;
 • при порушенні всмоктування простих цукрів (сахарози, глюкози, галактози);
 • при вагітності та годуванні груддю;
 • дитячий вік до 3 років;
 • при індивідуальній непереносимості компонентів препарату.
 • З обережністю, в індивідуально підібраних дозах верошпирон призначається при порушеннях функції печінки і нирок, деяких серцево-судинних захворюваннях, цукровому діабеті і в літньому віці. Під час лікування верошпироном можна вживати спиртні напої. На початку курсу лікування верошпироном не можна керувати автотранспортом та займатися іншими видами діяльності, що вимагають підвищеної уваги, термін встановлюється індивідуально.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.