Верошпірон: опис — тільки за рецептом лікаря

Однією з основних функцій нирок є утримання солі і води в організмі. У пацієнтів з серцевою недостатністю і цирозом печінки підвищується рівень альдостерону, гормону, який виробляється наднирковими, через що сіль і вода утримуються нирками у великих кількостях. У той же час нирки знижують рівень калію в крові. Організм виявляється перевантажений сіллю і водою, що посилює серцеву недостатність.

Верошпірон обмежує вироблення альдостерону, завдяки чому нирки виводять надлишки солі і води разом з сечею, в той же час відновлюючи рівень калію в крові. Отже, верошпирон класифікується як калийсберегающий діуретик.

 • Лікарська форма: таблетки або капсули 25, 50 або 100 мг
 • Зберігання: верошпирон потрібно зберігати при кімнатній температурі, нижче 25 С, у сухому і темному місці
 • Показання

  Верошпірон виводить надлишок рідини з організму при застійній серцевій недостатності, цирозі печінки та захворюваннях нирок. Він також може використовуватися в поєднанні з іншими препаратами для лікування підвищеного кров’яного тиску і зниженого рівня калію в крові (гіпоглікемії). Крім того, за допомогою верошпирона лікують гіперальдостеронізм (підвищене вироблення надпочечниками альдостерону).

  Прийом і дозування

  Верошпірон приймають внутрішньо, з їжею або між прийомами їжі. Дозування від 25 до 400 мг на день.

  Взаємодія з іншими препаратами

  Верошпірон знижує рівень натрію в крові, підвищуючи рівень калію. Занадто високий рівень натрію може стати причиною потенційно небезпечних для життя порушень в роботі серця. Тому верошпирон не рекомендується приймати з іншими препаратами, що підвищують рівень калію в крові, такими як інгібітори ангіотензинперетворюючого ферменту (АПФ) та індометацин.

  Верошпірон під час вагітності

  Немає достовірних даних про вплив верошпирона на вагітних жінок. Відомо, що його використання для лікування гестаційної гіпертонії може бути небезпечно.

  Верошпірон для годуючих матерів

  Активні метаболіти верошпирона виділяються з грудним молоком. Щоб уникнути шкідливого впливу на немовлят, жінкам слід відмовитися від грудного вигодовування на час прийому верошпирона.

  Побічні ефекти

  Серед побічних ефектів верошпирона: головний біль, пронос, м’язові спазми, сонливість, сирь, нудота, блювання, слабкість, порушення менструального циклу і зростання волосся. Може виникнути порушення балансу води та електролітів (наприклад, низький рівень натрій і магнію, і підвищений рівень калію), тому за станом пацієнта потрібно ретельно стежити. Також може розвинутися гінекомастія (збільшення грудей у чоловіків), це пов’язано з дозуванням і тривалістю лікування. Після припинення прийому верошпирона цей ефект зазвичай пропадає.

  Запобіжні заходи

  Перш ніж почати приймати верошпирон, розкажіть лікарю про наявні у вас алергіях і про ліки, які ви приймаєте. Неактивні компоненти верошпирона можуть викликати алергічну реакцію. Переконайтеся, що ви запам’ятали і зрозуміли всі вказівки лікаря по прийому верошпирона. Ні в якому разі не відступайте від цих вказівок і звертайтеся за медичною допомогою, якщо після початку прийому верошпирона ваш стан погіршиться.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.