Верошпірон — інструкція: зберігає калій

Верошпірон — це калійзберігаючими сечогінний засіб, який не дає організму абсорбувати занадто багато солі і тим самим перешкоджає зниженню рівня калію в крові.

Верошпірон використовується для лікування станів, пов’язаних з надлишком альдостерону в організмі. Альдостерон — це гормон, що виробляється наднирковими, який регулює водно-сольовий баланс в організмі. Верошпирон також використовують для лікування застою рідини (набряків) у людей з застійної серцевої недостатністю, цирозом печінки і нефротичним синдромом. Крім того, верошпирон можна застосовувати для запобігання гіпоглікемії (зниженого рівня калію в крові).

Що важливо знати про верошпирон

Не використовуйте верошпирон, якщо у вас є захворювання нирок, проблеми з сечовипусканням або підвищений рівень калію в крові. Під час прийому верошпирона не слід приймати харчові добавки з калієм.

Перед використанням препарату обов’язково скажіть лікареві, якщо у вас є або були захворювання нирок, або якщо ви приймаєте стероїдні медикаменти, а також інші сечогінні засоби.

Уникайте вживання алкоголю, оскільки це підвищує ризик появи побічних ефектів верошпирона. Уникайте дуже солоної їжі. Занадто велика кількість солі призводить до застою рідини і знижує ефективність лікувальної дії верошпирона. Також не слід вживати замінники солі і молочні продукти зі зниженим вмістом натрію. Вживання цих продуктів під час прийому верошпирона може спричинити підвищення рівня калію в крові.

Коли приймаєте верошпирон, намагайтеся уникати перегріву і сильної спраги під час тренувань або в жарку погоду. Точно дотримуйтесь вказівок лікаря з приводу того, скільки рідини вам потрібно випивати щодня. У деяких випадках занадто рясне пиття може бути також небезпечно, як і недолік рідини.

Якщо ви приймаєте верошпирон від високого тиску, продовжуйте прийом, навіть якщо вже відчуваєте себе добре. Часто у підвищеного кров’яного тиску відсутні явні симптоми.

Як приймати

Приймайте верошпирон в точності так, як вам сказав лікар. Не можна приймати його ні довше, ні в більших кількостях, ніж було наказано.

Кожного разу, приймаючи верошпирон, запивайте цього цілим склянкою води.

Для впевненості в тому, що ліки не робить на вас негативного впливу, вашу кров потрібно регулярно перевіряти. Дуже важливо, щоб ви не пропускали призначених візитів до лікаря.

Ці ліки можуть призводити до незвичайним результатами аналізів крові. Повідомляйте кожному лікарю, який лікує вас, що ви приймаєте верошпирон. Якщо вам потрібна хірургічна операція, також слід сказати лікареві, що ви приймаєте ці ліки; в деяких випадках потрібно на якийсь час припинити прийом.

Зберігайте верошпирон в прохолодному, темному і сухому місці.

Що трапиться, якщо ви забудете прийняти верошпирон?

Прийміть пропущену дозу, як тільки згадаєте про це. Якщо незабаром після цього вам знову потрібно приймати ліки, не приймайте пропущену таблетку.

Що трапиться при перевищенні дози?

Якщо ви думаєте, що перевищили рекомендовану дозу верошпирона, зверніться за медичною допомогою. Серед симптомів передозування: сонливість, сплутана свідомість, червоний висип на шкірі, нудоті, блювання, пронос.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.