Вермокс — протиглистовою препарат широкого спектру дії

Мебендазол, діюча речовина препарату вермокс, відноситься до глистогінним засобам. Вермокс використовують для лікування деяких типів гельмінтних інфекцій. Мебендазол заважає гельмінтам (тобто глистам, паразитним черв’якам) абсорбувати цукор, критично важливий для їх виживання. Це призводить до виснаження їх запасів енергії і, як результат, через декілька днів вони вмирають. Мертві глисти виводяться з кишечника разом зі стільцем.

Вермокс призначають переважно для лікування інфекцій, які викликає гострик, однак іноді з його допомогою з організму також виводять круглих черв’яків, нематод і плоских хробаків.

Як приймати вермокс?

Щоб позбавитися від гострики зазвичай вистачає однієї дози, однак, щоб уникнути рецидиву, через два тижні рекомендується прийняти вермокс ще раз. Щоб позбавитися від круглих черв’яків, нематод і плоских хробаків, потрібно приймати вермокс двічі в день в перебігу трьох днів. Як правило, курс лікування призначається (але не є обов’язковим) всім, хто живе в одному будинку з хворим.

Вермокс випускається у формі таблеток і суспензії. Пляшечку з суспензією перед кожним застосуванням потрібно як слід струшувати. У нормі симптоми інфекції починають слабшати вже через кілька днів після початку курсу лікування. Якщо цього не відбувається протягом тижня, потрібно проконсультуватися з лікарем.

Протипоказання для прийому

Цей препарат не можна використовувати дітям до двох років і вагітним жінкам. Поки не було доведено, що вермокс шкідливий для майбутньої матері і плода, однак немає і достатніх підстав вважати його безпечним. Тому потрібно утриматися від прийому цього препарату навіть якщо ви тільки припускаєте, що можете бути вагітні. Крім того, вермокс не можна приймати пацієнтам з такими порушеннями, як печінкова недостатність, неспецифічний виразковий коліт, хвороба Крона.

Активний компонент Вермокс в незначних обсягах виводиться разом з грудним молоком. Вважається, що в таких кількостях він не небезпечний для дитини, проте слід по можливості скоротити курс прийому та зменшити дозування.

При алергії на компоненти ліки приймати його також не рекомендується, однак часто пацієнти не знають, що є для них алергеном. Якщо після початку прийому Вермокс ви помітите які-небудь ознаки алергічної реакції, зверніться за порадою до фахівця.

Зверніть увагу

Симптомами передозування Вермокс бувають пронос і сильне блювання. Якщо у вас з’явилися такі симптоми, можна прийняти активоване вугілля та пити якомога більше рідини, однак буде краще, якщо ви при першій можливості зверніться до лікаря.

Застосування препарату у великих дозах і протягом тривалого часу може викликати порушення роботи печінки і нейтропенію. Ці побічні ефекти є оборотними, однак можуть зажадати тривалого лікування. Тому, якщо уникнути тривалого курсу лікування не можна, пацієнт повинен регулярно проходити медичне обстеження.

Під час прийому Вермокс настійно рекомендується звести до мінімуму вживання алкоголю, або відмовитися від нього зовсім. Краще також утримуватися від жирної їжі і відмовитися від прийому проносних.

Більшість пацієнтів добре переносять прийом Вермокс, однак у деяких з них спостерігаються такі побічні ефекти, як пронос, болі в животі, шкірний висип, а також алергічні реакції — набряки на обличчі, губах і мовою (ангіоневротичний набряк).

Обов’язково повідомте свого лікаря, якщо ви вже приймаєте будь-які препарати, в тому числі вітаміни, харчові добавки і трави. При одночасному прийомі циметидину печінка не зможе нормально розщеплювати мебендазол, що приводить до підвищення вмісту мебендазолу в крові. Під час прийому Вермокс також не рекомендується приймати антибіотик Метронідазол.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.