Вермокс — опис: ефективний протиглистовою препарат

загрузка...

Глистові інвазії в усі часи були найпоширенішим захворюванням. Наш час не є винятком, особливо поширені такі захворювання, як аскаридоз, ентеробіоз і трихоцефальоз — всі вони викликаються круглими глистами і лікуються Вермокс. Чутливі до Вермокс і стрічкові глисти.

Як діє на глисти вермокс

Вермокс впливає на обмін речовин глистів. Перш за все, він пригнічує здатність правильно засвоювати глюкозу (джерело енергії) і отримувати з неї енергетичний матеріал — АТФ. У результаті порушується білковий обмін, не синтезується необхідний клітинам гельмінтів Тубулін і клітини руйнуються, що призводить до загибелі гельмінтів і самостійного виведенню їх з організму через кишечник.

Незважаючи на те, що основна дія Вермокс здійснюється в кишечнику, а потім він виводиться з калом, частина препарату все ж всмоктується в кров, з’єднується з білками її плазми і вибірково накопичується в тканинах печінки, жирової тканини і освічених личинками гельмінтів кістах. Потім ця частина Вермокс розкладається в печінці на метаболіти (продукти обміну) і виводиться нирками.

Діючою речовиною Вермокс є мебендазол, що випускається також під назвами вермакар, веро-мебендазол, вормін, мебекс, мебендазол, мебендазол-веро, телмокс. Фірмою Гедеон Ріхтер вермокс випускається в таблетках по 100 мг і у вигляді 2% суспензії.

За яких глистових інвазіях допоможе вермокс і як його приймають

Призначається вермокс в основному при глистових інвазіях, викликаних круглими гельмінтами і стрічковими глистами, при цьому найбільшу чутливість до нього виявляють круглі черв’яки гострики (вони викликають ентеробіоз) і волосоголовці (трихоцефальоз). Крім того, вермокс активний відносно круглих гельмінтів (нематодов) — аскарид (аскаридоз), анкілостома (анкілостомоз), угріци кишкової (стронгілоїдоз), трихинелла (трихінельоз). Чутливі до нього і деякі стрічкові черв’яки (цестоди), такі, як свинячий ціп’як (викликає теніоз), ехінокок (викликає ехінококоз). Лікуються Вермокс також змішані гельмінтози, викликані нематодозів і цестодозів.

При ентеробіозі вермокс приймається одноразово в дозі, призначеній лікарем. Якщо можливо повторне зараження гостриками, то вермокс призначається ще раз через два тижні чи за місяць в такій же дозі. Бажано одночасно лікувати всіх членів сім’ї.

При аскаридозі, трихоцефальозі, анкілостомідозі, теніозі, стронгілоїдозі і змішаних гельмінтозах лікування проводиться протягом трьох днів, вермокс при цьому приймають двічі на день. Більш тривалий курс лікування (до 10 днів) проводиться при трихінельозі і ехінококозі — вермокс при цьому приймається за спеціальними схемами. Після прийому Вермокс не потрібно приймати проносне.

Вермокс несумісний з алкоголем, його не можна приймати протягом доби після проведеного лікування. Він також знижує потребу в інсуліні у хворих на цукровий діабет.

Відразу після лікування та через тиждень проводиться лабораторний контроль излеченности.

Протипоказання для застосування Вермокс

Прийом Вермокс протипоказаний при підвищеній чутливості до нього організму пацієнта, при таких захворюваннях кишечника, як неспецифічний виразковий коліт і хвороба Крона (при ній у кишечнику також утворюються виразки) — якщо в кишечнику багато гельмінтів, то вони можуть збиватися в клубки і розривати пошкоджені стінки кишечника.

Протипоказаний вермокс і при печінковій недостатності — зниження функції печінки чревате скупченням Вермокс в крові (вермокс розкладається в печінці на продукти обміну). Офіційних протипоказань для прийому Вермокс при порушеннях функції нирок немає, але можна припустити, що і в цьому випадку він буде накопичуватися в організмі, так як виводиться з сечею. Тому при порушенні функції нирок його варто призначати з обережністю.

Не призначають вермокс при вагітності, годуванні дитини грудьми і у віці до двох років — вермокс проникає через плаценту і потрапляє в організм плода (можливо негативний вплив на його розвиток) і виділяється з молоком матері (побічні ефекти цього препарату не дозволяють його використовувати при лікуванні маленьких дітей).

Неприємні наслідки прийому Вермокс

Буває і таке, це викликано побічною дією Вермокс і може проявлятися у вигляді запаморочення, головного болю, нудоти, блювання, проносу, болю в животі, тимчасових порушень функції печінки (іноді може виникати навіть жовтяничне забарвлення шкіри та склер).

При тривалому застосуванні вермокс може викликати зміни картини периферичної крові, в ній знижується вміст лейкоцитів (це призводить до порушення захисних сил організму і беззахисністю перед інфекціями) при збільшенні кількості одного з видів лейкоцитів — еозинофілів, що сприяє виникненню алергічного настрою організму. Знижується також кількість еритроцитів і гемоглобіну в крові (анемія).

Крім того, вермокс може викликати зміни в складі сечі (з’являються кров та інші елементи, які не повинні міститися в нормі), алергічні реакції і випадання волосся.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.