Вермокс — інструкція: з особливою обережністю

загрузка...

Вермокс — це протиглистовою препарат широкого спектру дії . Найчастіше його застосовують для лікування круглих і стрічкових глистів — гостриків, аскарид, волосоголовці, свинячого ціп’яка. Це високоефективний препарат, який приймають не більше трьох днів поспіль, а найчастіше — одноразово.

Механізм дії Вермокс

Вермокс (міжнародна непатентована назва — мебендазол _-протигельмінтний засіб широкого спектра дії, яке випускається угорською фармацевтичною фірмою Гедеон Ріхтер у вигляді таблеток по 100 мг та 2% суспензії. Іншими фармацевтичними компаніями проводяться аналоги Вермокс під назвами — вермакар, веро-мебендазол , вормін, мебекс, мебендазол, телмокс.

До Вермокс чутливі всі круглі і стрічкові глисти, але найбільш ефективний він у відношенні гостриків і власоглава. Потрапляючи в шлунково-кишковий тракт, вермокс никнуть всередину організму гельмінтів і викликає порушення обміну речовин, зокрема порушує засвоєння ними глюкози і утворення з неї енергії у вигляді АТФ. При відсутності енергії зупиняються і всі інші види обміну, в результаті чого гельмінти гинуть і виходять з кишечника.

Основна частина Вермокс залишається в кишечнику і незмінною виходить з калом. Але близько 5 — 10% всмоктується в кров. При цьому вермокс краще всмоктується, якщо його приймають разом з їжею, особливо з жирною, що знижує його ефективність відносно гельмінтів, що знаходяться в кишечнику. Після всмоктування в кров вермокс зв’язується з білками крові і накопичується в печінці, жировій тканині і личинкових кістах. Через плаценту може проникати до плоду і чинити на нього несприятливий вплив. Всмоктався в кров вермокс руйнується в печінці (частково) і виводиться з нирками.

При застосуванні Вермокс немає необхідності робити клізму — загиблі гельмінти самі виходять з кишечника з калом.

Показання та протипоказання для застосування Вермокс

Найчастіше вермокс застосовується для лікування ентеробіозу (викликається гостриками) і трихоцефальозу (викликається власоглавом). Крім того, вермокс призначають при зараженні іншими круглими хробаками (аскаридозі, анкілостомозі — викликається анкілостома, стронгілоїдозі — викликається угріца кишкової, трихінельозі — викликається трихінели), стрічковими глистами (теніозі — викликається свинячим ціп’яком, ехінококозі — викликається ехінокока і деякими іншими гельмінтозами, викликаними сосальщиками ), а також при змішаних гельмінтозах.

В період лікування потрібно дотримуватися особистої гігієни (частіше мити руки, щодня міняти білизну), так як можливо повторне зараження гельмінтами і їх яйцями. Лікування обов’язково повинно призначатися всім члена сім’ї.

Через тиждень після лікування проводиться лабораторний контроль излеченности.

Протипоказане призначення Вермокс при індивідуальній непереносимості препарату, хронічних запальних захворюваннях кишечника, особливо, якщо вони супроводжуються утворенням в стінці кишечника виразок або ерозій — неспецифічному виразковому коліті, хворобі Крона. Крім того, вермокс не призначають у віці до двох років, а також при вагітності та годуванні дитини грудьми — він частково всмоктується в кров, проходить через плаценту до плоду і потрапить в грудне молоко.

Не застосовують вермокс при порушеннях функції печінки — він розкладається в печінці і якщо порушена її функція, може скупчуватися в організмі. Дані про застосування цього лікарського препарату у хворих з порушенням функції нирок виробником не надані, але можна припускати, що при значному порушенні функції нирок вермокс також буде накопичуватися в організмі. При тривалому застосуванні Вермокс рекомендується проводити дослідження функції печінки і нирок.

Прийом Вермокс несумісний зі спиртними напоями — їх не можна вживати протягом доби після прийому препарату. Прийом Вермокс вимагає перегляду дози інсуліну у хворих на цукровий діабет, оскільки він знижує потребу організму в інсуліні.

Побічні ефекти, які можуть виникати при прийомі Вермокс

Вермокс — це високоефективне противоглистное засіб, тому він має ряд побічних ефектів:

 • з боку шлунково — кишкового тракту і печінки — нудота, болі по ходу кишечника, при прийомі у великих дозуваннях тривалими курсами — нудота, блювота, пронос, транзиторне порушення функції печінки;
 • з боку центральної нервової системи — запаморочення і головний біль;
 • з боку крові — при призначенні у великих дозуваннях тривалим курсом — зниження кількості лейкоцитів в периферичної крові (лейкопенія — загроза зниження імунітету і приєднання різних інфекцій), збільшення числа еозинофілів (лейкоцитів, збільшення яких свідчить про алергізації організму) і поява анемії;
 • з боку нирок та сечовивідних шляхів при призначенні у великих дозуваннях тривалим курсом — поява в сечі крові (гематурія) і елементів ниркової тканини (циліндрурія);
 • алергічні реакції (шкірний висип, в тому числі кропив’янка), ангіоневротичний набряк.
 • облисіння.
 • Вермокс — це ефективний антигельмінтний препарат.

  Галина Романенко

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.