Венектоміі: радикальне рішення проблем з варикозом

загрузка...

Мільйони людей страждають варикозним розширенням вен. Це підступне захворювання, яке підкрадається до людини непомітно, протікаючи, як правило, перші кілька років (а іноді й десятиліть) потай. Часто трапляється так, що проявляється захворювання вже в запущеній стадії, коли допомогти може тільки оперативне лікування.

Що таке варикозна хвороба, її причини та ознаки

Людина спочатку, як і всі ссавці, ходив на четвереньках. При цьому навантаження на кістки скелета, і кровоносні судини розподілялася рівномірно. Після того, як людина стала ходити на двох ногах, навантаження на хребет, нижні кінцівки і кровоносні судини нижніх кінцівок різко зросла. Венозна кров від нижніх кінцівок повинна підніматися вгору, спочатку до печінки, а потім до серця. У молодому віці це відбувається легко. Але з роками венах стає все важче справлятися з навантаженням і «не пускати» венозну кров назад вниз. Слабшає робота клапанів, що перекривають зворотний потік крові і стінок вен. Вени розширюються, в них застоюється кров, рідка частина крові пропотіває крізь стінки вен, утворюючи набряки. На шкірі ніг починають з’являтися спочатку невеликі ділянки просвічують вен, потім вони стають все більше, займаючи значне простір. Застій крові призводить до її згущення, це викликає ускладнення — закупорку вен тромбами і запалення стінок вен — тромбофлебіт.

Розрізняють варикозне розширення поверхневих та глибоких вен. Поверхневе розширення вен видно на шкірі, а от глибоке найчастіше проявляється болями і судомами в литкових м’язах гомілки. Але поверхневі і глибокі вени мають між собою повідомлення (анастомози), тому найчастіше варикозне розширення вен має змішаний характер. Лікування варикозного розширення вен враховує всі ці особливості.

Як лікується варикозне розширення вен

Початкові стадії захворювання лікуються консервативно. Призначаються лікарські препарати, що поліпшують тонус вен, лікувальна фізкультура, фізіотерапевтичні процедури, носіння еластичних панчох і бинтів. Всі ці методи дають тимчасове поліпшення, але в поєднанні зі зменшенням важких фізичних навантажень і рухомим способом життя можуть на тривалий час відкласти виражені стадії захворювання.

Оперативне лікування найчастіше представляє собою комбінацію декількох хірургічних методів, підібраних індивідуально для даного хворого. При цьому ніхто не може дати гарантії, що захворювання не відновиться.

Всі хірургічні методи лікування діляться на склеротерапию (введення в змінені вени спеціальних препаратів, що викликають їх запустеваніе) і операції по видаленню і перев’язці змінених вен.

Що таке венектомія

венектоміі — це операція з видалення ураженої ділянки розширеної підшкірної вени. Операція переслідує такі цілі:

 • припинення скидання венозної крові з глибоких вен у поверхневі;
 • видалення всіх поверхневих варикозно розширених вен.
 • Операцію проводять різними методами. Найчастіше це роблять за методом Троянова-Тренделенберга (проводиться перев’язка і перетин великої підшкірної вени в місці її впадання в стегнову) або за методом бабок (видалення великої підшкірної варикозно-розширеної вени за допомогою зонда).

  венектоміі по Бабкок проводиться під загальним наркозом. Під область колінного суглоба підкладається валик, щоб злегка відвести кінцівку і трохи зігнути її в колінному суглобі. Змінені ділянки великої і малої підшкірних вен видаляють з окремих маленьких розрізів. Для операції з видалення великої підшкірної вени роблять три розрізи. Один з них проводиться в паховій області у місця впадання великої підшкірної вени в стегнову вену. Другий розріз — у верхній третині гомілки у колінного суглоба. Він дозволяє перев’язати великі притоки великої підшкірної вени, один з яких збирає кров з передньої, а інший з задньої поверхні гомілки. Третій розріз проводиться на стопі по проекції внутрішньої крайової вени в області нижче внутрішньої щиколотки. Всі розрізи маленькі і з часом рубці від них стають непомітними.

  Спочатку виділяють основний стовбур вени, потім його перетинають у верхній і в нижній частині і вводять в його просвіт зонд. Коли зонд вийде на протилежному кінці вени, на ньому фіксують спеціальне пристосування — оливу, яка має ріжучий край. Відень видаляють, потягнувши зонд за протилежний кінець, в результаті чого олива розрізає вену і видаляє її з підшкірної клітковини. Окремі ділянки варикозно розширених вен видаляють з розрізів на різних ділянках шкіри.

  Після операції призначається туге бинтування нижньої кінцівки еластичним бинтом. Ходити після такої операції можна з другого — третього дня, шви знімаються на восьмий — дев’ятий день.

  Операція — це радикальний спосіб лікування варикозного розширення вен нижніх кінцівок.

  Галина Романенко

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.