Велика мигдалеподібна заліза — запорука соціального успіху?

У вас багато друзів? Значить, у вас велика мигдалеподібна заліза. Принаймні, саме до такого висновку прийшли британські вчені: проведене ними дослідження показало, що між розміром цієї ділянки головного мозку і вмінням налагоджувати соціальні зв’язки існує прямий зв’язок. Рівень цих зв’язків і відносин — вимірюється кількістю людей, які виконують відразу кілька ролей в соціальній структурі, наприклад, є другом і колегою по роботі — також залежить від розміру мигдалеподібної залози.

Ці висновки перегукуються з результатами вивчення поведінки тварин: як виявилося, види тварин, які утворюють великі групи, відрізняються збільшеним розміром мигдалеподібної залози (з урахуванням пропорцій головного мозку і будови тіла), в порівнянні з більш відособленими видами. Розуміння співвідношення між розміром мигдалеподібної залози людини та його відносинами в соціумі може допомогти в пошуку ефективного лікування ряду захворювань і розладів, пов’язаних зі спілкуванням і відносинами, зокрема, депресії і аутизму.

Яку функцію виконує мигдалеподібна заліза?

мигдалеподібної залози з’єднана практично з усіма іншими структурами головного мозку. У минулому було прийнято вважати, що вона регулює страх. Потім виявилося, що мигдалеподібна заліза впливає на всі емоції людини, а не тільки на негативні. Крім того, вона регулює соціальну взаємодію і відповідає за впізнавання осіб. Функція мигдалеподібної залози в цілому — відправляти в мозок сигнал про те, що ви не знаєте точно, що бачите перед собою. Наприклад, якщо ви бачите незнайому людину, намагаєтеся визначити, ворог він, чи друг. Так от, саме мигдалеподібна залоза відіграє головну роль у цьому процесі і допомагає вам виконати всі ці завдання.

Прийнято вважати, що розмір структури відображає її можливості, тобто чим більше розмір мигдалеподібної залози, тим легше вам дізнаватися людей, колись зустрінутих на вечірці або в дружній компанії. Таким чином, вам легше спілкуватися і у вас більше приятелів. Можливо, це головна відмітна особливість людей зі збільшеною мигдалеподібної залозою, якої вони і зобов’язані своїм умінням легко налагоджувати соціальні зв’язки.

Зв’язок між аутизмом і мигдалеподібної залозою

Попередні дослідження показали, що у людей, страждаючих розладами аутістічного спектру, мигдалеподібна заліза невеликого розміру, що може пояснювати їх соціальну скутість і нездатність встановлювати соціальний контакт. Але ці дослідження не змогли визначити, що є причиною, а що — наслідком: тобто це маленький розмір мигдалеподібної залози визначає труднощі в спілкуванні і соціалізації, або, навпаки, відсутність соціальної взаємодії впливає на розмір мигдалеподібної залози, або ж обидва ці чинники взаємопов’язані і призводять до зменшення цієї ділянки головного мозку. Наприклад, вчені допускають думку про те, що для нормального розвитку мигдалеподібної залози, тобто її зростання, необхідний певний рівень соціалізації. При невиконанні цієї умови зростання мигдалеподібної залози сповільнюється або зовсім припиняється, але поновлюється при нормалізації соціальних взаємодій.

Це дослідження — вивчення нейробіології соціальних груп людини — дуже важливо для подальшого розвитку нейросоціологіі людини. Його результати не можна вважати остаточними, але вони дозволяють припустити, що структура і функціональні можливості нашого мозку багато в чому визначаються характером, якістю і кількістю наших особистих відносин і ступеня нашої соціалізації.

У дослідженні не брався до уваги обсяг соціальних зв’язків людини в інтернеті (кількість його друзів у соціальних мережах), але вони планують врахувати цей фактор у подальших дослідженнях і ретельно вивчити його зв’язок з розміром мигдалеподібної залози.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.