Вегетаріанство: про їжу і братів наших менших

загрузка...

Вегетаріанство — це одночасно і певні переваги в їжі, і, в самому строгому прояві, особливий спосіб життя: послідовники вегетаріанства (вегани) відмовляються не тільки від вживання харчових продуктів тваринного походження (м’яса, молока, яєць), але і від використання будь-яких речей тваринного походження в побуті, будь то шкіряне взуття, хутряні вироби і так далі.

Хоча справжній «бум» вегетаріанства як способу життя припав на двохтисячний роки (не в останню чергу стараннями голлівудських знаменитостей, публічно оголошували себе послідовниками вегетаріанства), історія цієї течії сягає корінням у дев’ятнадцяте століття. Ще в 1847 році у Великобританії з’явилося перше Вегетаріанське суспільство, існуюче і сьогодні. Втім, свідома відмова від продуктів тваринного походження практикувався деякими і за сторіччя до появи вегетаріанства як окремої течії. В Індії, наприклад, послідовники індійських релігій — буддизму та індуїзму — практикували вегетаріанство протягом декількох тисячоліть.

Чому варто дотримуватися вегетаріанства

Соціологічні опитування, які регулярно проводяться в країнах Європи та США серед вегетаріанців, дозволили з’ясувати найпопулярніші причини, з яких люди стають прихильниками вегетаріанства. Зовсім не дивовижною виявилася найпоширеніша причина: більше половини вегетаріанців свідомо відмовляються від продуктів харчування тваринного походження, піклуючись про своє здоров’я. Не менша кількість вегетаріанців, дотримуючись такого способу життя, намагаються таким чином зробити свій внесок у захист навколишнього середовища. Крім того, однією з найпопулярніших причин стало схуднення і підтримка ваги в нормі — дійсно, раціон вегетаріанців за рахунок відмови від тваринних жирів допомагає зберегти нормальну масу тіла.

Переваги

Вегетаріанство — це більше, ніж модна пошесть в суспільстві, це дійсно корисний для здоров’я спосіб життя — що підтверджують численні дослідження. Представники Американської асоціації дієтологів, наприклад, заявляють, що вегетаріанці в набагато меншому ступені страждають захворюваннями серцево-судинної системи, діабетом другого типу, гіпертонією. Крім того, у вегетаріанців нижче рівень холестерину в крові і менше маса тіла.

Факти говорять самі за себе:

 • У людей, що дотримуються вегетаріанства, ризик розвитку хвороб серця на п’ятдесят відсотків менше, а ризик розвитку деяких видів раку на сорок відсотків менше, ніж у «м’ясоїдів».
 • Ризик ожиріння у людей, не дотримуються вегетаріанської системи харчування, в дев’ять разів більше, ніж у веганів, які не вживають ніяких продуктів тваринного походження.
 • У вегетаріанців набагато більш сильний імунітет, а тривалість життя в середньому на шість-десять років більше, ніж у «м’ясоїдів».
 • Недоліки

  Незважаючи на величезну популярність вегетаріанства як способу життя, у цієї течії є безліч недоліків, і головний з них стосується харчування. Експерти стверджують, що дієта, якої дотримуються вегетаріанці, далека від ідеальної. У ній немає тваринних жирів, які необхідні для підтримки нормального здоров’я і які неможливо отримати, вживаючи тільки їжу рослинного походження. Оптимальним варіантом дієтологи вважають, скоріше, лакто-ово-вегетаріанство — окремий напрямок вегетаріанства, яке дозволяє вживання в їжу молока і яєць.

  Крім того, вітаміни, мінерали та білки, які містяться в продуктах рослинного походження, організм засвоює деколи гірше, ніж поживні речовини тваринного походження. Саме з цієї причини відмова від будь-яких продуктів тваринного походження і спроба дотримуватися найсуворіших принципів вегетаріанського раціону можуть спровокувати ряд проблем зі здоров’ям. Так, наприклад, голлівудська актриса Джінніфер Гудвін публічно відмовилася від вегетаріанства, в якості причини згадавши саме проблеми зі здоров’ям. А Наталі Портман, одна з найвідоміших веганів, відмовилася від вегетаріанства на період вагітності, щоб не зашкодити здоров’ю дитини.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.