Вазелін: старий добрий друг

загрузка...

Вазелін — це препарат, відомий кожному з дитинства. Сьогодні випускається багато мазей і кремів для зовнішнього застосування. Але майже в кожній родині в аптечці є вазелін. Він стане в нагоді для того, щоб поставити банки, змастити наконечник клізми, а іноді і просто помазати роздратований ділянку шкіри.

Що таке вазелін і його види

Вазелін — це очищена суміш твердих та рідких вуглеводів, яка являє собою мазеобразную масу без запаху і смаку. Добре очищений медичний і косметичний вазелін має білий колір. Технічний (недостатньо очищений) вазелін може мати колір від жовтого то темно-коричневого. Температура плавлення вазеліну близько 60 ° C, він розчиняється в ефірі і хлороформі, але не розчинний у воді і спирті, змішується з будь-якими мастилами (крім касторової). Отримують вазелін при вакуумній перегонці низькокиплячих нафтових фракцій.

Вазелін буває натуральний і штучний. Натуральний вазелін виходить з листяних парафінових смол з подальшим очищенням і відбілення спеціальними речовинами. На відміну від штучного натуральний вазелін більш в’язкий, прозорий, безбарвний, без смаку і запаху. Він має протимікробні властивості і притягує до себе воду. При нанесенні на шкіру він насилу змивається, залишаючи липкі сліди.

Штучний вазелін являє собою з’єднання твердих церезину і парафіну з очищеним вазеліновим або парфумерним маслом. До нього додають також спеціальні речовини для підвищення в’язкості. Штучний вазелін отримують у деревообробній (технічний вазелін) або в косметичній (косметичний вазелін) промисловості. Цей вазелін не такий в’язкий, мутного білого або жовтуватого кольору, мазеподобное, без запаху і смаку.

В залежності від ступеня очищення і від того, де застосовується вазелін, він ділиться на технічний, медичний і косметичний.

Де застосовується технічний вазелін

Технічний вазелін застосовується для просочення ізоляторів в електротехнічній промисловості, для змащення різних деталей. Велике значення технічний вазелін має в промисловості, захищаючи метал від корозії, тому всі металеві деталі верстатів і машин часто змащують технічним вазеліном.

Застосування медичного вазеліну

Медичний вазелін застосовується як проносний засіб, зовнішньо як пом’якшувальний засіб, в якості основ для різних лікарських мазей. Застосовують вазелін також для пом’якшення шкіри перед постановкою банок (це попереджає опіки шкіри), для змазування тріщин на шкірі (наприклад, на губах, в області заднього проходу), для проведення різних медичних маніпуляцій (наприклад, при постановці клізми або газовідвідної трубки — їх змащують вазеліном для того, щоб жорсткі наконечники не поранили ніжну слизову оболонку прямої кишки). Зовнішньо вазелін можна застосовувати після впливу на шкіру несприятливих погодних факторів (вітру, сонця, морозу), наносячи його тонким шаром на попередньо очищену шкіру і злегка втираючи. У кров при зовнішньому застосуванні вазелін практично не всмоктується.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.