Варикозне розширення вен — операція неминуча?

загрузка...

Варикозне розширення вен — це стан, що характеризується шишкуватими, збільшеними венами, переважно на ногах і ступнях. Для багатьох людей варикоз стає лише косметичною проблемою, в інших же він викликає біль і дискомфорт. Варикозне розширення вен може призвести до розвитку більш серйозних проблем зі здоров’ям, а іноді воно вказує на вже наявні порушення кровообігу.

Симптоми

Найбільш часто варикозне розширення вен характеризується наступними симптомами:

 • Відня синього або фіолетового кольору, які добре видно крізь шкіру.
 • шишкуватим, рельєфно виступаючі вени
 • варикозні вени рідко бувають хворобливими, проте вони супроводжуються болем і / або відчуттям важкості в ногах, посиленням болю після того, як людина довго сидів або був на ногах, сверблячкою в області варикозних вен і утворенням виразок на щиколотках. Виразки зазвичай є ознакою серйозного захворювання судин, що вимагає лікарського втручання.

  Запобігти погіршення м’яких форм варикозного розширення вен можна за допомогою регулярних фізичних навантажень, змін в раціоні і деяких інших простих заходів. Однак якщо ви хочете позбутися варикозу з косметичних причин або якщо його симптоми погіршуються, потрібно звернутися до лікаря.

  Причини

  Кров із серця надходить у різні тканини організму по артеріях, а повертається в серця — по венах. Чим нижче знаходяться вени, тим більше зусиль потрібно докладати організму, що просувати кров з них у напрямку до серця. Скорочення м’язів ніг виконує в своєму роді функцію насоса; еластичні стінки вен також сприяють кращому руху крові. Крім того, у венах є клапани, які в певний момент закриваються, не даючи крові текти назад.

  З віком венозні клапани втрачають еластичність, а клапани стають слабше. Через це кров застоюється, а вени збільшуються.

  Нерідко варикозне розширення вен розвивається під час вагітності. Загальний обсяг крові в організмі вагітних жінок збільшується, але приплив крові з ніг у верхню частину тулуба утруднюється. Зростаючий плід і навколоплідні води тиснуть своєю вагою на ноги, через що кров в них застоюється. Зміни гормонального фону також відіграють свою роль у розвитку варикозного розширення вен. Як правило, симптоми цього порушення стають значно менш вираженими вже протягом трьох місяців після пологів.

  Фактори ризику

 • Вік. Ризик розвитку варикозного розширення вен збільшується з віком, оскільки в процесі старіння судини втрачають еластичність, а функціональність венозних клапанів погіршується.
 • Пол. Варикозне розширення вен набагато частіше зустрічається у жінок, ніж у чоловіків. Це пов’язано з відбуваються протягом життя гормональними змінами і вагітністю. Оскільки жіночі статеві гормони розслаблюють стінки судин, прийом гормональних протизаплідних засобів також підвищує ризик розвитку варикозу.
 • Сімейний анамнез. Імовірність розвитку варикозного розширення вен особливо велика у тих, чиї близькі родичі страждали від цього порушення.
 • Ожиріння збільшує ризик розвитку варикозу через підвищеного тиску на нижні кінцівки.
 • Крім того, часто варикозне розширення вен спостерігається у тих, кому за родом діяльності доводиться тривалий час проводити сидячи або на ногах.

  Ускладнення

  Одним з ускладнень варикозного розширення вен може стати утворення дуже хворобливих виразок на ногах. Це пов’язано з тривалим застоєм рідини в тканинах через підвищеного кров’яного тиску в уражених венах. Перед появою виразки на шкірі зазвичай утворюються плями, колір яких відрізняється від основного кольору шкіри. При появі таких симптомів потрібно негайно пройти медичне обстеження.

  Освіта згустків крові є ще одним можливим ускладненням варикозного розширення вен. Уражена нога при цьому помітно розпухає. Цей стан вимагає негайного лікування.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.