Варикоз і вагітність — спіть на лівому боці

загрузка...

Варикоз — це порушення, при якому вени розширюються і часто проступають на поверхні шкіри. Найбільш схильні варикозу вени ніг, хоча він може розвиватися і в інших частинах тіла. У багатьох жінок симптоми варикозу вперше в житті з’являються під час вагітності.

Об’єм крові в організмі вагітної жінки збільшується, через що навантаження на вени зростає. У міру збільшення розміру і ваги матки на вени доводиться дедалі більший тиск. Через підвищення рівня прогестерону стінки кровоносних судин розслабляються, що також сприяє розвитку варикозу. Найбільш схильні до цього порушення ті, чиї близькі родичі страждають від варикозу.

При кожній наступні вагітності симптоми варикозу можуть посилюватися. Зайва вага, багатоплідна вагітність і робота, через яку ви тривалий час проводите на ногах, підвищують ризик розвитку варикозу. Доброю новиною є те, що після пологів часто настає поліпшення — особливо у тих, у кого ознаки варикозу почали з’являтися лише після настання вагітності.

Варикоз може викликати свербіж, а розширені вени виглядають непривабливо, але в більшості випадків він не небезпечний і лікувати його рекомендується лише після закінчення вагітності. У рідкісних випадках результатом варикозу стає утворення тромбів у поверхневих венах. Це може викликати біль і почервоніння шкіри в області тромбу. Як правило, такі тромби не викликають проблем, але їх слід показати лікарю.

Профілактика варикозу під час вагітності

Щоб знизити ризик розвитку варикозу під час вагітності, дотримуйтесь цих рекомендацій:

 • Кожен день займайтеся спортом і / або здійснюйте прогулянки. Фізична активність покращує циркуляцію крові, а значить, зменшує навантаження на вени;
 • Харчуйтеся так, щоб не набирати під час вагітності занадто багато ваги. Запитайте свого лікаря, яке збільшення ваги є нормальним з урахуванням вашої ваги і особливостей організму, і постарайтеся не перевищувати максимум. У більшості випадків вважається нормальним набрати за час вагітності 10-15 кг;
 • Не сидіть, схрестивши ноги;
 • Намагайтеся не сидіти і не стояти протягом тривалого часу. Це шкідливо для всіх, але під час вагітності малорухливість і тиск матки особливо сильно збільшують навантаження на вени;
 • Носіть спеціальні компресійні колготки. Матеріал, з яких зроблені такі колготки, особливо щільний в області щиколотки, завдяки чому полегшується рух крові з вен ніг до серця.
 • Лікування

  У багатьох жінок більша частина симптомів варикозу проходить протягом трьох або чотирьох місяців після пологів, але іноді вони зберігаються протягом більш тривалого часу, або не проходять зовсім (особливо часто це трапляється після багатоплідної вагітності. В цьому випадку необхідно звернутися до фахівця . Як правило, за допомогою деяких препаратів вдається полегшити симптоми варикозу, однак повністю позбутися від них можна лише за допомогою спеціальних косметологічних процедур.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.