Варикоцеле — коли болить мошонка

Варикоцеле — це захворювання, що характеризується розширенням вен в мошонці. Воно є поширеною причиною зменшення вироблення сперми і зниження якості сперми, що може призвести до безпліддя. Однак варикоцеле не завжди негативно впливає на вироблення сперматозоїдів. Воно також може призвести до зменшення розміру яєчок. На щастя, в більшості випадків варикоцеле легко діагностується і часто не потребує лікування.

Симптоми

Дуже часто варикоцеле не викликає ніяких ознак або симптомів. Якщо ж симптоми з’являються, то це, як правило, біль в області мошонки. Біль може варіюватися від дискомфорту і відчуття тяжкості до сильної, гострого болю. Вона посилюється, коли людина протягом тривалого часу сидить, стоїть, або займається фізичною працею, і слабшає, якщо лягти на спину. Як правило, біль, спричинений варикоцеле, стає сильнішою протягом дня. З часом розширені вени можуть стати помітні при візуальному огляді.

Якщо ви відчуваєте біль в мошонці, негайно зверніться до лікаря — цей симптоми може викликати не тільки варикоцеле, але й інші, більш серйозні захворювання.

Причини

Фахівці припускають, що варикоцеле розвивається в результаті того, що клапани вен сім’яного канатика порушують приплив крові до яєчок. Кров застоюється у венах, у результаті чого вони розширюються.

Варикоцеле часто розвивається в період статевого дозрівання, у більшості випадків — з лівої сторони мошонки. Однак при цьому захворювання може вплинути на вироблення сперми в обох яєчках.

Ускладнення

Варикоцеле може призвести до наступних ускладнень:

 • Зменшення ураженого яєчка (атрофія). Основна частина яєчко складається з канальців, в яких виробляється сперма. В результаті пошкоджень, як при варикоцеле, яєчка зменшуються. Неясно, чому саме це викликано, але передбачається, що причиною є збільшення тиску в венах мошонки і вплив на тканини яєчок містяться в крові токсинів.
 • Безпліддя. Відня в яєчках охолоджують проходить по яєчкам артеріальну кров, сприяючи підтримці оптимальної температури для вироблення сперми. Блокуючи кровотік, варикоцеле викликає підвищення температури в яєчках, що негативно позначається на формуванні і рухливості сперматозоїдів.
 • Діагностика

  Часто варикоцеле можна діагностувати в ході медичного огляду. Однак якщо це не дозволяє поставити остаточний діагноз, мошонку обстежують за допомогою ультразвуку. УЗД також може використовуватися для виключення інших захворювань, які можуть викликати симптоми, схожі з симптомами варикоцеле.

  Лікування

  Лікування варикоцеле не завжди є необхідним. Воно потрібне, якщо захворювання викликає біль, атрофію яєчок або безпліддя. Для лікування варикоцеле призначається хірургічна операція, завданням якої є блокування пошкоджених вен і перенаправлення потоку крові в здорові вени. З операцією по лікуванню варикоцеле пов’язане відносно небагато ризиків, серед них — скупчення рідини навколо яєчок (гідроцеле), повторний розвиток варикоцеле і пошкодження артерій.

  Відкрита хірургічна операція зазвичай проводиться на амбулаторній основі, з використанням загальної або місцевої анестезії. Як правило, пацієнт уже через два дні може повернутися до занять, що не вимагає значного фізичного напруження. До інтенсивним навантаженням можна вертатися, в середньому, через два тижні.

  Лікарі рекомендують утримуватися від занять сексом протягом одного-двох тижнів після операції. Три-чотири місяці опісля після операції можна буде здати аналізи, щоб визначити, як лікування вплинуло на фертильність.

  Лапароскопія — операцію проводять за допомогою тонкого інструменту, лапароскопа, яка вводять через невеликий розріз в черевній порожнині.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.