Ванни для детоксикації при радіаційному зараженні: сода, хлорка і сіль

Тим, хто піддався впливу радіації, лікарі рекомендують в першу чергу вимитися великою кількістю води, щоб змити небезпечні забруднення. Промивання ран з використанням хелатирующих агентів — ще один спосіб, який застосовується лікарями, щоб не допустити проникнення радіоактивних елементів усередину організму.

Але багатьох цікавить, які заходи можна вжити будинку. Той, хто потрапив в зону радіоактивного зараження, може спочатку прийняти лікувальну ванну, щоб вивести зі шкіри всі токсичні важкі метали і провести детоксикацію, адже шкіра — ключовий орган для виведення шкідливих речовин з організму.

Для виведення радіоактивних частинок з шкіри часто використовується ніацин, хоча ефективність його застосування ще не доведена. Принаймні, цей метод нешкідливий для організму (за винятком проблем з печінкою, що виникають у деяких людей).

Вважається, що лікувальні гарячі ванни допомагають, по-перше, змити всі радіоактивні частинки, які могли пристати до шкіри, і, по-друге, очищають клітини шкіри від важких металів, які присутні в радіоактивних опадах.

Гаряча вода допомагає видалити токсичні елементи з верхніх шарів шкіри, а зміна температур остаточно очищає шкіру. Тому для досягнення найкращого цілющого ефекту рекомендується лежати у ванній, поки вода не охолоне.

Ванна з сіллю Епсома

Ця ванна допоможе вивести шкідливі речовини з організму у випадку, якщо людина піддався звичайному радіаційного впливу або підвищеного іонному випромінюванню.

Розведіть по 0.45-0.5 кг кам’яної або морської солі і питної соди в гарячій воді — такою гарячою, яку ви зможете витримати

Лежіть у ванні, поки вода не охолоне — зазвичай це 20-25 хвилин

Не приймайте душ і намагайтеся взагалі не змивати сіль з шкіри протягом найближчих 4-8 годин

Ванна з Хлороксом

Чудова ванна для виведення важких металів і радіоактивних елементів з організму.

Додайте чашку звичайного Хлорокса у ванну, наповнену гарячою водою

Лежіть у ванні, поки вода зовсім не охолоне

Не приймайте душ протягом 4-8 годин після ванни

Купання в такому слабкому розчині Хлорокса не зашкодить вам, а навпаки, допоможе вивести з організму токсини. Всього через кілька годин ви відчуєте ефект, що відновлює цієї ванни.

Ванна з содою

Якщо ви піддалися слабкому опромінюванню, зробіть наступне:

 • Розчиніть близько кілограма соди у ванні з гарячою водою
 • Так само, як у попередніх рекомендаціях, залишайтеся у воді, поки вона не охолоне
 • Приймаючи таку ванну, випийте лікувальний чай або розчин соди: стакан води на половину чайної ложки соди
 • У разі випадання радіоактивних опадів пийте розчин посильніше: на склянку води чверть чайної ложки морської солі і стільки ж — бікарбонату соди. В залежності від сили радіоактивного впливу, якому ви піддалися, розчин слід приймати кожні 2-3 години і разом з ним — три таблетки лактату кальцію (легко засвоюється форма кальцію). Щоб ще посилити дію розчину, додайте у воду чверть чайної ложки винного каменю.

  Деякі лікарі вважають, що краще всього приймати такі ванни вночі, коли організм налаштований на детоксикацію. Ці ванни не слід приймати частіше одного разу на день. Ніколи не змішуйте інгредієнти для різних ванн. При необхідності різні ванни можна чергувати. Однак у важких випадках може бути рекомендовано приймати ванну з содою по ранках, а з Хлороксом — вечорами.

  Приймати ванни для детоксикації потрібно до тих пір, поки ви не відчуєте полегшення, але ви можете припинити приймати їх, якщо помітите, що їх дія для вас занадто сильно або неприємно.

  Незважаючи на різні думки про їх ефективність, такі ванни безпечні і багато лікарів продовжують рекомендувати їх пацієнтам, які зазнали впливу радіації.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.