Ваніль: від пирогів до парфумерії

загрузка...

Аромат плода ванільного рослини часто асоціюється з запахом східних пахощів. Ваніль найчастіше використовують як пряність в кулінарії, при цьому це одна з найдорожчих спецій у світі через сложнейшего технологічного процесу її отримання. Ванільне ефірне масло, що володіє глибоким, чуттєвим ароматом, здатне розпалити пристрасть, зігріти, розслабити, заспокоїти, подарувати впевненість у собі. У косметології масло ванілі набуває властивості істинного цілющого бальзаму, здатного розгладити дрібні зморшки, зняти запалення і подразнення. Народна медицина рекомендує застосування ванільного масла для нормалізації процесу травлення, лікування багатьох хвороб і регуляції менструального циклу.

Ваніль: стручки пристрасті і любові

Натуральна ваніль — плоди-коробочки екзотичної ванільною ліани сімейства орхідейних. У рослинному світі все орхідеї вважаються квітами любові і займають в ієрархії ботанічного царства найвищий щабель розвитку. Теплий, збудливий запах ванілі в стародавній Мексиці зробив рослина культовим, йому поклонялися і боготворили. Лише в цій країні квітки ванілі запилюються природним шляхом, у всіх інших ареалах поширення рослини цей процес організований людиною.

Латинське родове назва рослини походить від іспанського слова «vainilla», що в перекладі означає «стручочек». Ефірне масло ванілі одержують шляхом екстракції з плодів рослини етанолом. При цьому отримується екстракт іменується резиноїди. Для вироблення одного літра олії необхідно тридцять — сорок кілограмів плодів ванілі, саме тому чисте ефірне ванільне масло досить дорого.

Масло ванілі в косметології

У косметології масло ванілі застосовується для підвищення еластичності і тонусу шкіри, зняття подразнення та висипи. Для цього в базовій продукт — крем, лосьйон, тонік, додають п’ять крапель олії на п’ять грамів «транспортного» засобу. При нанесенні на шкіру чистого масла ванілі протягом пари хвилин відчувається легкий пестливий холодок.

Приємні розслаблюючі ванни з додаванням п’яти-семи крапель ванільного масла допомагають зняти напругу в тілі, підвищити сексуальну привабливість. Пояснення такому феноменальному властивості масла в якості афродізіака пояснюється його хімічною формулою, близькою за складом до феромонам людини. Для підвищення чуттєвості і отримання внутрішньої свободи дві-три краплі олії ванілі поміщають в аромамедальйони і носять їх на тілі.

Масло ванілі в народній медицині

В ароматерапії олія ванілі застосовують при діабеті, депресії, безсонні, неврозі, стресі, метеоризмі, при мізерних і нерегулярних місячних, виразці шлунка, імпотенції, фригідності, недокрів’ї, ревматизмі. Способами застосування при всіх цих недугах можуть бути масажі з ванільним маслом, ванни, додавання в аромалампи, тоніки для тіла. Для лікування внутрішніх хвороб показано застосування однієї краплі олії на шматочку бісквіта два рази в день.

Застосування масла ванілі допомагає людині при сильному алкогольному сп’янінні, для цього потрібно додати одну-дві краплі на шматочок цукру і піднести до страждаючого, запалити аромалампу, налити кілька крапель в ємність з водою і поставити її біля ліжка хворого. Особливість аромату ванілі в тому, що він є кращим антидотом алкоголю, що викликає стійку неприязнь до прийому спиртного.

У період місячних ванільне масло допомагає впоратися жінці з передменструальним синдромом, зняти больові відчуття. Кілька крапель олії на згині ліктя або за вушними раковинами допоможуть не просто приємно пахнути, але і впоратися з роздратуванням і непевністю в собі в критичні дні.

На замітку

Ванільне масло не рекомендується застосовувати вагітним жінкам і дітям. Воно безпечне, нетоксичне, однак при передозуванні може викликати нудоту і шкірні висипи. Протипоказанням може стати і індивідуальна непереносимість солодкого запаху ванілі.

Ванільний аромат викликає почуття спокою, захисту, умиротворення і гармонії, допомагаючи справитися з неконтрольованими спалахами гніву, проганяючи безсоння.

Жанна Пятірікова

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Народні поради. Додайте в закладки постійне посилання.