Вам потрібен ортодонт — чи потрібно миритися з неправильними зубами?

Ортодонтія — це грецьке слово, яке дослівно означає «випрямлення зубів ». Це різновид стоматологічного лікування, завданням якого є поліпшення зовнішнього вигляду, положення і функції викривлених або неправильно розташованих зубів. Для цього в ортодонтії застосовуються спеціальні пристрої, наприклад, брекети.

Кому необхідна ортодонтія

Ортодонтія може бути необхідна при таких проблемах, як глибокий прикус, перехресний прикус, надмірне різцевого перекриття, занадто великий простір між зубами, і так далі.

Важливо почати боротися з цими порушеннями якомога раніше, тому що вже в підлітковому віці вони можуть призвести до різних психологічних проблем. Втім, дорослим людям теж не пізно скористатися можливостями ортодонтії. Якщо людина соромиться посміхатися і намагається говорити так, щоб його зуби залишалися як можна менш помітними, це вірна ознака необхідності лікування.

Крім того, викривлені зуби значно важче чистити, через що вони більш схильні до карієсу і іншим хворобам зубів.

Як правило, стоматологічне обстеження у віці семи років дозволяє виявити наявність проблем, при яких потрібно ортодонтичне лікування.

Ортодонтичне лікування зазвичай проходить в два етапи — активне виправлення аномалії і закріплення результату. Наприклад, після носіння брекетів пацієнту необхідно досить довго носити ретейнери. У деяких випадках, наприклад, при наявності зайвих зубів, може бути використане хірургічне лікування.

Особливості ортодонтичного лікування

  • Тривалість. Ортодонтичне лікування займає досить багато часу. Точний термін залежить від виду лікування, типу і ступеня тяжкості проблеми, проте в більшості випадків воно триває від шести місяців до двох або трьох років. Як правило, у дорослих лікування займає більше часу, ніж у підлітків і дітей.
  • Дискомфорт. Під час носіння ортодонтичних апаратів чоловік миє відчувати дискомфорт, як фізичний, так і психологічний. Однак щоб лікування пройшло успішно, необхідно виконувати всі вказівки лікаря, пам’ятаючи про те, що в разі успіху результат зберегтися на все життя. У разі невдалого лікування станеться те ж саме.
  • Догляд. Чищення зубів за допомогою зубної щітки і нитки через ортодонтичних апаратів займає більше часу, ніж зазвичай. Крім того, пацієнту необхідно відмовитися від твердої і липкою їжі (такий, як карамель). Від пацієнтів, які проходять ортодонтичне лікування, потрібно точне дотримання правил щодо підтримання гігієни порожнини рота. У зворотному випадку ефективність лікування істотно знизиться.
  • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

    Схожі статті:
    Попереднє з категорії:
    Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.