Валтрекс і алкоголь: небезпечна суміш

Противірусний лікарський препарат валтрекс може давати значні побічні ефекти, які посилюються при одночасному прийомі спиртних напоїв, що роблять прямий токсичну дію на клітини головного мозку і печінки, а також пригнічують центр дихання в головному мозку.

Валтрекс і алкоголь — чому не можна вживати разом?

В інструкції, розробленої виробником (групою фармацевтичних компаній ГлаксоСмітКляйн, Великобританія) нічого не говориться про те, чи можливо поєднувати курс лікування Валтрекс з прийомом алкоголю. Але якщо уважно подивитися інструкцію, то можна побачити, що валтрекс може давати побічні ефекти з боку центральної нервової системи і печінки. Клітини цих органів виявляють особливу чутливість до токсичного впливу алкоголю. Тому навряд чи одночасний прийом двох речовин, що роблять якісь побічні ефекти на той чи інший орган, буде мати гарні наслідки.

Крім того, навіть якщо вираженого токсичного впливу на організм не станеться, від прийому алкоголю знизиться лікувальний ефект валтрекса. Так може бути варто почекати і не приймати спиртні напої поки не закінчиться лікування?

Як валтрекс і алкоголь діють на центральну нервову систему

Алкоголь надає пряму токсичну дію на нервові клітини, тому хворі на хронічний алкоголізм майже завжди мають таке ускладнення, як алкогольна енцефалопатія зі зниженням інтелекту, пам’яті, втратою різних навичок і так далі. Крім того, у таких хворих часто розвивається ураження периферичних нервів — алкогольна поліневропатія. Це зовсім не означає, що алкогольні напої не потрібно вживати зовсім: деякі сорти вин навіть корисні для здоров’я, якщо їх вживати в помірній кількості. Найбільш згубними для клітин головного мозку міцні алкогольні напої.

В інструкції до Валтрекс описані можливі побічні ефекти, які розвиваються при прийомі цього препарату. Найчастіше побічні ефекти є результатом тривалого прийому валтрекса у великих дозах. Самими незначними проявами таких побічних ефектів є запаморочення і головний біль. Але можуть бути і набагато більш значні побічні ефекти: галюцинації, тремтіння в кінцівках і у всьому тілі, судоми, сплутаність свідомості і навіть кома. Іноді у хворих настає значне рухове і нервово-психічне збудження, порушення ходи, неможливість вимовити слова чи окремі склади і так далі.

А тепер уявіть собі спільний вплив на організм алкоголю і валтрекса. Швидше за все, такий експеримент ні до чого доброго не приведе.

Вплив на печінку

Печінка — це другий орган, клітини якого виявляють особливу чутливість до алкоголю, є навіть такий діагноз: алкогольний цироз печінки. Це означає, що в тканини печінки під дією алкоголю утворилися ділянки некрозу (відмирання тканини) і замість печінкової тканини почала розростатися сполучна тканина. А так як сполучна ткати не може виконувати роботу печінкової тканини, функція печінки знижується. Це незворотній процес: можна призупинити руйнування печінки, але утворилася вже сполучна тканина нікуди не дінеться і порушена функція печінки не відновиться.

Валтрекс також надає хай незначне, але все ж негативний вплив на функцію печінки. При його тривалому прийомі можуть розвиватися біохімічні ознаки порушення функції печінки — підвищений вміст в крові деяких печінкових ферментів.

Одночасне вплив алкоголю та валтрекса може надати на печінку непередбачуване вплив. У більшості випадків, особливо, якщо вживалися неміцні спиртні напої, фатальних наслідків не буде. Але ніхто не застрахований і від важких наслідків у вигляді гепатитів і некрозів печінки, так як багато залежить від індивідуальних особливостей організму.

Вплив на органи дихання

Алкоголь пригнічує діяльність дихального центру. Зупинка дихання є основною причиною загибелі людей при важких ступенях сп’яніння.

Валтрекс також може викликати порушення дихання. В інструкції не говоритися, якого роду ці порушення, але, враховуючи його досить значні побічна дія на центральну нервову систему, можна припустити, що він впливає саме на центр дихання в головному мозку.

Одночасно вплив алкоголю та валтрекса може негативно позначитися на функції дихання. Тут, безумовно, відіграє роль кількість і фортецю прийнятого алкоголю.

Алкоголь краще не поєднувати з лікуванням, від цього, як мінімум, знизиться його ефект. Але, крім того, можуть виникнути і серйозні ускладнення.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.