Валтрекс — допоможе при різних видах герпесу

Валтрекс — це противірусний лікарський препарат, особливу чутливість до якого проявляють різні типи вірусу герпесу. Він застосовується для лікування і профілактики рецидивів численних видів і локалізацій герпетичної інфекції.

Як діє валтрекс

Валтрекс (міжнародна непатентована назва — валацикловір) є противірусним препаратом другого покоління, який виробляє група фармацевтичних компаній ГлаксоСмітКляйн (Великобританія). Противірусним препаратом першого покоління є ацикловір, також вперше випущений цієї фармацевтичною компанією.

Валтрекс випускається в таблетках по 500 мг. При прийомі таблеток всередину валтрекс під впливом ферментів перетворюється в ацикловір і пригнічує синтез ДНК чутливих до нього вірусів, тобто перешкоджає їх розмноженню. Чутливість до даного препарату виявляють віруси простого герпесу I, II і VI типів, вірус герпесу, який викликає оперізуючий лишай, цитомегаловіруси.

Валтрекс відрізняється від ацикловіру тільки способом доставки, що призводить до його більшої біодоступності (здатності проникати в тканини, вона вища, ніж у ацикловіру в 4-5 разів) і ефективності. Ацикловір сьогодні часто є неефективним щодо вірусу герпесу, тоді як валтрекс в більшості випадків повністю пригнічує дію цих вірусів. Він блокує розмноження вірусів і передачу їх статевим партнерам, скорочує тривалість гострої фази захворювання при оперізувальному лишаї. При цьому число прийомів препарату може знижуватися до одного (замість 3-5 прийомів на добу ацикловіру).

Кому показаний прийом валтрекса

Валтрекс призначається:

 • при лікуванні оперізувального лишаю (оперізуючого герпесу) — він сприяє швидкому завершенню гострій стадії захворювання, зменшенню болів, викликаних ураженням вірусом герпесу гілок периферичних нервів;
 • при лікування герпетичних уражень шкіри та слизових оболонок, спричинених вірусом простого герпесу I і II типу;
 • при лікуванні «застуди» на губах, спричинених вірусом простого герпесу;
 • для профілактики рецидивів простого герпесу;
 • для попередження інфікування статевим герпесом здорового статевого партнера;
 • для профілактики вірусних уражень під час пересадки (трансплантації) органів, зокрема профілактики цитомегаловірусної та герпетичної інфекції, так як перед трансплантацією проводиться активне придушення імунної системи пацієнта, що сприяє приєднанню вірусної інфекції.
 • Протипоказання для застосування

  Прийом валтрекса протипоказаний при підвищеній чутливість до нього (або до ацикловіру) організму хворого. Дітям валтрекс не застосовують через відсутність даних про його вплив на організм дитини. З обережністю його призначають хворим на СНІД.

  Під час вагітності валтрекс призначають тільки у випадку, якщо передбачувана користь для організму вагітної жінки перевищує можливий ризик для плоду. Лабораторні випробування валтрекса не виявили його тератогенного (здатності викликати аномалії розвитку) на плід. При цьому достовірних даних про дію цього препарату на плід немає через відсутність адекватних клінічних випробувань на вагітних жінках.

  Продукт метаболізму валтрекса ацикловір виділяється з молоком матері. Тому годуючим матерям цей препарат призначають з обережністю і тільки за показаннями.

  З обережністю валтрекс призначають при тяжких захворюваннях печінки з порушенням їх функції, незважаючи на те, що підтверджень його негативного впливу на таких хворих виявлено не було. При зниженні функції нирок дозу валтрекса знижують у відповідності з лабораторними показниками, що визначають ступінь хронічної ниркової недостатності.

  При призначенні валтрекса хворим літнього віку та зневоднених хворим, рекомендується вживати більше рідини.

  Побічні ефекти

  У валтрекса досить багато побічних ефектів:

 • з боку центральної нервової системи — головний біль, запаморочення, помутніння свідомості, галюцинації, порушення розумових здібностей; в поодиноких випадках розвиваються психози, судоми і кома;
 • з боку органів травлення — нудота, блювота, пронос, неприємні відчуття в животі, скороминущі порушення функції печінки;
 • з боку органів дихання — порушення дихання;
 • з боку крові — зменшення числа лейкоцитів (загроза приєднання бактеріальної інфекції) і тромбоцитів (підвищена кровоточивість);
 • з боку нирок і сечовивідних шляхів — ниркова колька, порушення функції нирок;
 • алергічні реакції — висип (в тому числі кропив’янка), свербіж, ангіоневротичний набряк, дуже рідко — анафілактичний шок;
 • у хворих зі СНІДом при тривалому прийомі валтрекса можуть розвиватися порушення функції нирок, анемія, зменшення числа тромбоцитів і підвищена кровоточивість.
 • Валтрекс — це ефективний противірусний препарат, який приймають тільки за призначенням лікаря.

  Галина Романенко

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.