Валокордин — п’ятдесят років на варті здоров’я

Більшість лікарських препаратів поряд з цілющим впливом на організм викликає ще й ряд неприємних побічних ефектів. А ось валокордин — один з небагатьох препаратів, чиє вплив на людину дійсно комплексне: з одного боку, валокордин — засіб від болю в серці, з іншого ж — ефективне заспокійливе та снодійне.

Склад валокордину

Валокордин — універсальний препарат від болю в серці, який одночасно можна приймати і як м’яке заспокійливе або снодійне. Валокордин був розроблений німецькою компанією Krewel Meuselbach. Універсальність дії валокордину пояснюється, в першу чергу, його складом. Один з ключових інгредієнтів валокордину — фенобарбітал, один з найстаріших в медицині барбітуратів (снотворних). Фенобарбітал вважається одночасно і заспокійливим (седативним), снодійним препаратом, і протисудомну засобом, є ефективним антиконвульсантов. Крім того, найцінніше властивість фенобарбіталу в складі валокордину — його здатність розширювати судини, надаючи розслаблюючий вплив на гладку мускулатуру стінок кровоносних судин.

Ще один важливий інгредієнт валокордину — етілбромізовалеріаната, синтетичне з’єднання на основі ізовалеріанової кислоти, активного речовини всім відомої валеріани. Цей інгредієнт валокордину зберіг всі корисні властивості лікарської рослини: етілбромізовалеріаната володіє заспокійливим, снодійним, спазмолітичну дією на організм. А масло м’яти, як і фенобарбітал, розширює судини і є ефективним спазмолітиком.

Показання до прийому

Валокордин чинить на організм досить м’який вплив і тому може застосовуватися в самих різних ситуаціях. У загальному випадку валокордин показаний при:

 • Деяких функціональних розладах серцево-судинної системи (тахікардія, кардіалгія)
 • порушення сну, безсоння (у тому числі на грунті емоційних потрясінь, стресу)
 • неврози, що супроводжуються змінами поведінки, підвищеною дратівливістю, тривогою, приступами паніки
 • Підвищеної збудливості
 • Депресії
 • Протипоказання

  Хоча валокордин діє досить м’яко і передозування препаратом сумнівна, в деяких випадках приймати ці ліки не рекомендується. Основне протипоказання до прийому препарату — підвищена чутливість (алергічна реакція) на який-небудь з інгредієнтів валокордину. Крім того, не рекомендується приймати валокордин вагітним жінкам, жінкам, які годують груддю, дітям віком до вісімнадцяти років. З обережністю валокордин призначається при деяких захворюваннях нирок і печінки, черепно-мозкових травмах, деяких захворюваннях головного мозку.

  Рекомендоване дозування і спосіб застосування

  Рекомендованої дозування валокордину як такої не існує — оптимальна доза розраховується індивідуально, виходячи зі стану здоров’я пацієнта. Мінімальна рекомендована доза валокордину для дорослих — по п’ятнадцять-двадцять крапель тричі на день (розчин необхідно розмішати в невеликій кількості рідини). Якщо валокордин приймається для боротьби з безсонням, то для посилення снодійного ефекту дозу препарату можна збільшити до тридцяти крапель. Якщо валокордин в першу чергу приймається як заспокійливе та снодійне засіб, то краще всього приймати ліки ввечері, незадовго до сну. У деяких випадках — наприклад, при значному стресі і нервовому напруженні — дозування валокордину може бути збільшена, проте перед самостійним збільшенням дози необхідно проконсультуватися з лікарем.

  Приймати препарат необхідно натщесерце, до їжі (вміст шлунка уповільнює дію валокордину). Не рекомендується приймати валокордин одночасно з алкоголем або в стані сп’яніння — активні інгредієнти препарату посилюють дію алкоголю, порушують реакцію людини (зокрема, знижує швидкість реакції). Тривалість курсу прийому валокордину, як і оптимальне дозування препарату, строго індивідуальна — найкраще перед початком прийому лікарського препарату проконсультуватися з лікарем.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.